Korona Virüs Futbol Dünyasından İki Can Aldı

Korona Virüs Futbol Dünyasından İki Can Aldı
02.04.2020
591
A+
A-

Korona virüs nedeni ile futbol dünyasından ilk kayıp yaşandı.  Dünyayı etkisi altına alan ve can kaybının binlerle ifade edildiği pandemi salgın korona virüs ülkemizde spor camiasını daha çok etkiledi. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkan Yardımcısı Ahmet Karaman korona virüs sebebi ile yaşamını yitirdi. Başkan Yardımcısı Ahmet Karaman 4 gündür tedavi gördüğü Okmeydanı Araştırma Hastanesinde mücadeleye yenik düştü.

Vefat Haberini TFF İstanbul İl Temsilciliği Duyurdu

Türkiye Futbol Federasyonu İstanbul İl Temsilciliği tarafından yapılan açıklamada tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs nedeni ile tedavi gören federasyonumuzun genel başkan yardımcısı ve uzun yıllar amatör spora hizmet veren başkan yardımcımız Ahmet Karaman’ı kaybettiğimiz haberini aldık. Okmeydanı Araştırma Hastanesinden verilen bilgiye göre başkanımız 4 günlük mücadeleyi kazanamadı ve hayata gözlerini kapattı. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkan Yardımcısı Ahmet Karaman’a Allah’tan rahmet ailesine, sevenlerine ve spor camiamıza baş sağlığı ve sabır diliyoruz, acımız büyük dendi.

Kadınlar Liginden De Kayıp Var

Türkiye Futbol Federasyonu Genel Başkanı Ali Düşmez’in yardımcılığını yürüten Ahmet Karaman futbol dünyasının korona virüs sebebi ile hayatını kaybeden ilk ismi oldu. Kadınlar liginden de geçtiğimiz günlerde bir vefat haberi paylaşılmıştı. Türkiye Futbol Federasyonu 3. Lig takımı Bursa Ağaköy spor Kulübü oyuncusu ve izleme ve sportif direktörü Kumsal Yıldız’da korona virüs ile mücadeleyi kaybetmiş ve hayata veda etmişti.

Vefat Haberleri Spor Dünyasını Hüzne Boğdu

Türkiye Futbol Federasyonu kadın futbolcunun vefatını kamuoyuna şu cümleler ile duyurmuştu. Türkiye Futbol Federasyonu 3. Lig takımlarımızdan Bursa Ağaköyspor Kulübü oyuncusu, izleme ve sportif direktörü Kumsal Yıldız’ı korona virüs nedeni ile kaybettiğimizi öğrendik, derin bir üzüntü içerisindeyiz, merhumeye Allah’tan rahmet, ailesine sevenlerine Bursa Ağaköyspor Kulübüne ve spor camiamıza baş sağlığı ve sabır diliyoruz. Türkiye’de birçok futbolcunun korona virüs testi pozitif çıkarken Avrupa’da bu sayı çok daha fazla görülüyor, spor camiasını etkileyen korona virüs nedeni ile birçok ülkede camiadan kayıplar yaşanırken Türkiye’de ölümle sonuçlanan vaka olmamıştı. Bu nedenle Ahmet Karaman ve Kumsal Yıldız’ın kaybedilmesi spor dünyasını hüzne boğdu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.