Konsantrasyonu Sağlamak Çok Zor

Konsantrasyonu Sağlamak Çok Zor
06.05.2020
670
A+
A-

Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe’yi çalıştıran ve o dönmelerde her takımı şampiyon yapan teknik direktör Mustafa Denizli kulüplerde ki kolektif çalışmalar sonucu şampiyon olunduğunu kendisinin kulüpleri tek başına şampiyonluğa taşımadığını söyledi.

Kararda Yayıncı Kuruluş Etkisi Var

Radyospor’a konuk olan teknik adam çarpıcı açıklamalar yaptı, Mustafa Denizli bazı ülkelerde liglerin tecil edildiğine dikkat çekerek Türkiye’de oynanacağını düşündüğünü dile getirdi. Kararı yalnız Türkiye Futbol Federasyonun vermediğini ifade eden Denizli kararda yayıncı kuruluş etkisinin de altını çizdi.

İnsanların Psikolojisi Bozuksa Başarılı Olamazlar

Kulüplerin içinde bulunduğu sıkıntılı süreci hatırlatan teknik adam karşılaşmaların seyircili oynanması halinde dahi insanların kafasında her zaman bir soru işareti olacağını belirtti. Antrenmanlara başlayan takımlarda futbolcuların konsantre olma zorluğu yaşayacağını ifade eden Mustafa Denizli insanların psikolojisi bozuksa başarılı olma ihtimalleri düşüktür, karantinanın ilk günlerinde sıkıntı yoktu ama geçen sürede herkeste bir konsantrasyon sıkıntısı var.

Ligler Temmuz Ayında Başlatılmalı

Hayatın normale dönmesi ile bu durum düzelir o yüzden liglerin Temmuz ayında başlatılması doğru olacaktır, antrenmanlar başladı ama bu konsantrasyonu kurmak gerçekten çok zor dedi. 3 büyük takımı çalıştırdığı dönemlerde hepsinin şampiyon olması konusunda değerlendirmelerde bulunan başarılı teknik direktör Mustafa Denizli o dönemlerde bireysel kalitelerin ön planda olduğuna vurgu yaptı.

Teknik Direktörlüğe Galatasaray İle Başladım

Geçmişin kalite ve oyun zekâsı ile bugün o futbolcuların çok daha iyi oynayacağına inandığını dile getiren Denizli, 3 takımı ben şampiyon yapmadım benim çalıştığım dönemde şampiyon olundu, şampiyonluk bir kolektif çalışmanın ürünüdür. Şampiyonluk bana nasip oldu bu benim açımdan gurur verici bir durum, benim spor yaşamamın nerede ise tamamı Altay’da geçti, teknik direktörlüğe Galatasaray ile başladım.

Beşiktaş’ta Forma Giymek Nasip Olmadı

Her camiadan ilgi gördüm, çocukluk çağlarımda sağlam bir Beşiktaşlı idim 3 büyüklerden futbolculuk dönemimde sürekli teklif aldım ama Beşiktaş’ta forma giymek nasip olmadı, o gün şartlar beni Galatasaray’a yönlendirdi. Galatasaray’ın son döneminde kendimi yalnız hissettim transfer yasağı elimiz bağladı ama kulüp o yıl kupayı aldı dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.