Kazanan Alex

Kazanan Alex
12.06.2020
594
A+
A-

Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu twitter üzerinde bir anket başlatmıştı. Bu ankette ise Türkiye’nin iki sevilen yabancı futbolcusu ile alakalıydı. Galatasaray’ın unutulmaz futbolcusu Gheorghe Hagi ve Fenerbahçe’nin unutulmaz ismi Alex de Souza arasında gerçekleştiren Bakan Mehmet Kasapoğlu çekişmeli bir anket başlatmıştı. Bu anketi başlatmadan önce Bakan Kasapoğlu iki futbolcuyu çok sevdiğini ve ikisinin kendisinde ayrı yerlere sahip olduğunu söyleyerek bu anketi başlattı. İnternet âleminde sıkça konuşulan bir konu haline geldi bu anket. Oldukça talep gören anket ise beklenilen daha fazla tepki aldı.

Anketin Sonucu

Twitterda başlatılan bu anket ise yaklaşık yarım milyon kullanıcının katılımıyla sonuçlandı. En fazla katılımı olan yemek gurmesi Vedat Milor’un başlatmış olduğu soğanlı soğansız menemen anketini de kullanıcılarıyla geçti. 437 bin kişinin katıldığı menemen ankete sosyal medyada rekordu lakin bu yeni Alex mi?, Hagi mi? anketi daha fazla kullanıcı katıldı. Toplamda Bakan Kasapoğlu’nun başlattığı anket 462 bin 335 kişinin katılımı ile sonuçlandı. Anket sonucuna göre en çok tercih edilen isim Alex de Souza oldu. Yüzde 47,3 oranında oy alan Alex de Souza, yarıştığı diğer isim Gheorghe Hagi yüzde 46,5 oy aldı. Katılımcıların yüzde 6,2’si ise kararsız olduğunu belirtti.

Alex de Souza Kimdir

2004 yılında Fenerbahçe’ye transfer edilen Brezilyalı futbolcudur. 14 Eylül 1977 yılında doğan futbolcu eski futbolculardandır. Fenerbahçe’ye oynadığı zaman birçok başarı getiren futbolcu halk tarafından çok sevilen futbolculardan biridir. Sekiz yıl boyunca Fenerbahçe’de oynayan Alex de Souza oynadığı yıllar içerisinde Fenerbahçe altın zamanlarını yaşadı. Bu süreç içerisinde Fenerbahçe 1 Türkiye Kupası, 3 Süper Lig Şampiyonluğu, 2 Süper Kupa kazanmıştır. Alex de Souza bu Fenerbahçe’de bulunduğu zaman içerisinde 2 defa gol kralı seçildi.

Gheorghe Hagi Kimdir

5 Şubat 1965 doğumlu Rumen asıllı futbolcudur. Özellikle 1980-1990 yılları arasında parlayan bir futbolcudur. Real Madrid, Barceleno gibi futbol takımlarında oynamış futbolcu dönemin aranılan futbolcusuydu. 1996-2001 yılları arasında Galatasaray’da top koşturan Hagi döneminde Galatasaray 2 Türkiye Kupası, 4 Süper Lig şampiyonluğu, , UEFA Kupası ve UEFA Süper Kupasını kazandı. Neslin en iyi futbolcularından sayılan Hagi şu an teknik direktörlüğü yaparak futbol dünyasına birçok yenilik katıyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.