Kayserispor’da Samet Aybaba Dönemi Sona Erdi

Kayserispor’da Samet Aybaba Dönemi Sona Erdi
05.01.2021
324
A+
A-

Süper Lig ekiplerinden Kayserispor, teknik direktör Samet Aybaba’yla karşılıklı olarak yollarını ayırdıklarını açıkladı. Kulübün basın sözcüsü Mustafa Tokgöz, ayrılık kararının Samet Aybaba’yla birlikte alındığını ve kendisine saygı duyduklarını söyledi.

Mustafa Tokgöz’ün basına yaptığı açıklamada; Samet Aybaba’nın kulüp için önemli bir figür olduğunu ve kapılarının her zaman tecrübeli antrenör için açık olduğunu söyledi.

Tokgöz’ün Samet Aybaba hakkındaki diğer açıklamaları ise şu şekilde: “Samet hoca camiamızın abisidir, büyüğümüzdür. Kulübümüzde görev yapan hocalar arasında bizim için en değerli, saygı duyulan hocadır. Hocamızla görüştük ve anlayış çerçevesi içerisinde ayrılma kararı aldık. Hocamıza bundan sonraki süreçte başarılar diliyorum. Yolu açık olsun. Kayserispor olarak kısa zamanda takımımızı daha ileriye taşıyacak hocayla anlaşıp, takımın başına geçireceğiz.”

Kayserispor'da Samet Aybaba Dönemi Sona Erdi 1

Samet Aybaba’nın ayrılışıyla birlikte Kayserispor’da, bu yılki ikinci teknik direktör de görevden ayrılmış oldu. Sezona Bayram Bektaş’la başlayan sarı kırmızılı ekip; son 9 maçta Samet Aybaba’yla yola devam etmişti. Bu maçlarda hiç galibiyet alamayan Kayserispor, 4 beraberlik ve 5 mağlubiyet elde etti. Samet Aybaba döneminin bitmesinin ardından göreve, Romanya’nın efsanevi futbol figürlerinden Dan Petrescu’nun getirilmesi bekleniyor.

1992-1994 ve 1996-1997 yılları arasında Kayserispor’u çalıştıran Samet Aybaba, bu dönemlerde İç Anadolu ekibinde istikrarlı 3 sezon geçirmeyi başarmıştı. Aybaba’nın teknik direktörlüğe başladığı yer olan Kayserispor, 1997’den 2019’a kadar kendisiyle çalışmadı. 2019’da yalnızca 2 maçlığına göreve gelen Aybaba, bu sezon 4. kez geldiği Kayseri’yi yalnızca 9 maç çalıştırmış oldu.

Haber: Melisa Cansever / Spor Haber Ajansı (İç Haberler)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.