Karşılaşmalara Geri Dönüş Zor Olacak

Karşılaşmalara Geri Dönüş Zor Olacak
09.05.2020
604
A+
A-

Korona virüs salgını nedeni ile ara verilen karşılaşmalara geri dönüşün zor olacağını söyleyen Anadolu Efes basketbolcusu Doğuş Balbay bizim diğer takımlara göre avantajımız 2 yıldır çekirdek kadroyu korumuş olmamız dedi.

Antrenman Ve Maçlar Kolay Olmayacaktır

Bu avantajı kullanabileceklerini dile getiren basketbolcu fizik ve kondisyon açısından kaçımız müsabakalara hazırız göreceğiz, 8 haftalık ara sonrası müsabakalarda kora kor bir mücadele olmayacaktır dedi. Sosyal medyada katıldığı bir canlı yayında konuşan Anadolu Efes oyuncusu Doğuş Balbay şunları anlattı, ilk defa başımıza böyle bir şey geliyor daha şimdiden kesin konuşmak bir şeyler söylemek mümkün değil, basketbol temas gerektiren bir spor dalı bu nedenle antrenman ve maçlar kolay olmayacaktır.

Biz Bunu Avantaja Çevirebiliriz

Anadolu Efes olarak belki biz bunu avantaja çevirebiliriz, derin bir kadroya sahibiz ve iki yıldır aynı kadro ile oynuyoruz. Ligler ertelenmeden önce birkaç karşılaşmayı seyircisiz oynadık oyuncu açısından bu durum iyi olmuyor, motivasyon eksikliği yaşanıyor. Kapalı gişe oynanan maç ile seyircisiz oynanan maç arasında dağlar kadar büyük fark var, rakibin sesini duyuyorsunuz, motivasyonunun düşük oluyor, uykuya dalmayı düşünün saha içinde 15 bin seyirci olmazsa uykuya dalamamak gibi bir his yaşıyorsunuz.

Zevk Veren Bir Basketbol Oynuyorduk

Ben maçlara çıkmadan önce motivasyonumu arttırmak için müzik dinliyorum ama bu totemim değil bir de dişlerimi fırçalarım, her maç öncesi dişimi fırçalar karşılaşmaya o şekilde çıkarım benim totemim bu. Salgın dönemini tamamladıktan sonra hem lig hem de Euroleague kupasını kaldırmak istiyorum. Bir an önce salgından kurtulmak ve hayatın normal akışına dönmek istiyorum, sezonun devamı konusunda herhangi bir düşüncem yok devam etmeyebilir, sezon bizim için çok güzel ilerliyordu, hem Türkiye hem de Euroleague liglerinde zevk veren bir basketbol oynuyorduk.

Türkiye Ve Euroleague Lig Kupasını İstiyoruz

Şimdi ne yazık ki basketbolu ikinci plana atmış durumdayız şimdi tüm dünya olarak bir pandemi yaşıyoruz bundan kurtulur ve normal hayata dönersek Anadolu Efes olarak biz hem Türkiye hem de Euroleague lig kupasını almak ve evimize götürmek istiyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.