Karar Her Yönden Değerlendirilmeli

07.05.2020
715
A+
A-

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’in liglere dönüş tarihini açıklamasının ardından kulüpler konu hakkında açıklamalar yapmaya başladı. Beşiktaş adına konuşan ikinci başkan Adnan Dalgakıran kararın birçok yönden değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Federasyon Karşılaşmaları Oynatmak İstiyor

Türkiye Futbol Federasyonun ligleri başlatma kararını birçok yönden değerlendirmek lazım diyen Beşiktaş Kulübü ikinci başkanı Adnan Dalgakıran Beşiktaş olarak liglere geri dönülme konusunda kulüp kararımızı başkanımız defalarca kez dile getirdi halen bu kararlarımızda sabitiz. Federasyon karşılaşmaları oynatmak istiyor ancak 12 Haziran tarihine kadar salgının şartlarında ciddi değişimler olması gerekir.

Seyircisiz Maç Oynatmak İle Her Şey Bitecek Mi?

Halen ülkemizde günlük bin beş yüz iki bin arası yeni hasta sayısı yaşanırken liglere başlamasının pek mümkün olmadığını düşünüyorum. Türkiye Futbol Federasyonu 12 Haziran tarihinde maçları başlatma kararı alırken şimdilik demiş ve sürecin salgının durumuna göre netlik kazanacağını belirtmiş, maçlar seyircisiz oynanacak evet ama seyircisiz maç oynatmak ile her şey bitecek mi? Bunun antrenmanı var deplasmanda uçak seyahati var, çalışanı, güvenliği derken düşünülmesi gereken o kadar çok yönü var ki.

Bir Şekilde Hayat Devam Ediyor

Tüm bunlar nasıl dengelenecek nasıl salgın kontrol altında tutulacak, sadece karşılaşmalara seyircisiz oynanacak diyerek işin içinden çıkamayız. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından futbolun tekrar başlatılmasında ekonomik boyutunda etkili olduğunu altını çizen Beşiktaş Kulübü ikinci başkanı Adnan Dalgakıran ekonomik gerekçenin karara etki ettiğini belirtti. Adnan Dalgakıran Pandeminin bitmesi ve önüne geçilmesi için mutlaka bir ilaç ve aşı bulunması gerekli ve bu zamana kadar hayat durmaz, bir şekilde hayat devam ediyor.

Yaşama Kaldığı Yerden Devam Etmeliyiz

Önlemlerimizi alıp yaşama kaldığı yerden devam etmeliyiz bunun içinde futbolda var başta kulüpler olmak üzere camianın tamamı hatta yayıncı kuruluşta ciddi bir sıkıntı içinde. Bu yönden değerlendirildiğinde karşılaşmaların bir şekilde ve hemen başlaması gerekli ancak burada önem kazanan nokta yeterli tedbirlerin alınıp alınamayacağı. Haziran ayına kadar köprünün altından daha çok sular akar ve belki salgının durumunda önemlisi bir gelişme yaşanır ve her şey istediğimiz gibi sonuçlanır dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.