Karabağ'ın UEFA Mücadelesi Başakşehir'de Oynanacak » Spor Haber Ajansı

Karabağ’ın UEFA Mücadelesi Başakşehir’de Oynanacak

Karabağ’ın UEFA Mücadelesi Başakşehir’de Oynanacak
23.10.2020
406
A+
A-

Azerbaycan ve Ermenistan arasında devam eden çatışmaların yoğun olarak yaşandığı yerlerden biri de Dağlık Karabağ bölgesi. Bu bölgenin takımı olan ve Azerbaycan’ı UEFA Avrupa Ligi gruplarında temsil eden Karabağ’ın; Villarreal ile oynayacağı maçı, savaş şartları nedeniyle Türkiye’de oynamak istediğini UEFA’ya bildirmiş ve UEFA da bu isteği kabul etmişti.

Karabağ Futbol Kulübü, UEFA’dan olumlu yanıt alınmasının hemen ardından Başakşehir’le iletişime geçti ve maçın Fatih Terim Stadyumu’nda oynanması için resmi talepte bulundu. Bu talebin kendileri tarafından kabul edildiğini söyleyen Başakşehir Futbol Kulübü başkanı Göksel Gümüşdağ; bu kararın alınmış olmasından dolayı onur duyduklarını ifade etti.

Karabağ'ın UEFA Mücadelesi Başakşehir'de Oynanacak 1

Gümüşdağ’ın konu hakkındaki açıklaması şu şekilde: “…dostluklar ve kardeşlikler zor günde belli olur. Biz stadımızı da kulübümüzü de hatta evimizi bile açarız. Hemen arkadaşlara da gerekli açıklamayı yaptım, ‘Hemen irtibat kurun, bizden en ufak olumsuz bir durum yok, hazırız’ dedim. Hemen UEFA’ya bildirmişler, UEFA da bize bildirdi, onayını verdiler. Karabağ’ın üç maçı var, baktığınızda önümüzdeki hafta çarşamba günü Paris Saint Germain ile maçımız var. Bir gün sonrası Karabağ’ın da Villarreal ile maçı var. Zeminde endişe olur gibi şeyleri bile düşünmedik, hiç böyle bir şeyi konuşmaya bile gerek yok. Biz en iyi şekilde, evimizde ağırlamaya hazırız. Azerbaycan can kardeşlerimizi, Karabağ kulübünü, başkanıyla yönetimiyle hepsini burada en iyi şekilde ağırlayacağız. Hemen onayını verdik. Hatta biz 3 maç onay verdik, zannediyorum UEFA bir maça onay verdi. Eğer diğer maçlara da UEFA onay verirse burada kendi evindeymiş gibi oynayacaklar. Karabağ’ı kendi stadındaymış gibi ağırlayacağız.”

Azerbaycan’ın Karabağ ekibi; UEFA Avrupa Ligi I Grubu’nda temsilcimiz Sivasspor, Villarreal ve Maccabi Tel Aviv’le birlikte yer alıyor. Karabağ’ın Villarreal maçı Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda oynanacak. Bir sonraki UEFA maçı ise Sivasspor’la Yeni 4 Eylül Stadyumu’nda oynanacak.

Haber: Melisa Cansever / Spor Haber Ajansı (İç Haberler)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.