Juan Mata İle İlgili Çarpıcı İtiraf » Spor Haber Ajansı

Juan Mata İle İlgili Çarpıcı İtiraf

Juan Mata İle İlgili Çarpıcı İtiraf
16.09.2022
121
A+
A-

Yaz Transfer döneminde birçok yıldız oyuncuyu renklerine bağlayarak şov yapan Sarı kırmızılı ekipte en dikkat çekici takviyelerden biri Juan Mata oldu.

İspanyol basınından Diario AS’ta görev yapan Jorge Garcia, yıldız oyuncuyla ilgili çarpıcı bir itirafta bulundu. Garcia, Galatasaray’ın Juan Mata transferinin hiçbir şekilde sürpriz olmadığını söyledi. Galatasaray’ın büyük bir kulüp olduğunu söyleyen Garcia, “Mata gereksinimleri büyük olan böyle bir kulübe geliyor; o nedenle şaşırdığımız bir transfer olmadı.” dedi.

“Juan Mata kazanmayı arzulayan, şampiyonluk için oynayan bir kulüpte olmak istedi.” Galatasaray şampiyonluk ve kupa baskısının olduğu bir kulüp, tam da Mata’nın istediği gibi; çünkü o kariyeri boyunca hep baskının olduğu ortamlarda oynamaya alıştı.” Galatasaray’a gelirken, Manchester United’ta oynarken Old Trafford’ta hissettiği baskılı ve ateşli taraftar topluluğunu bulacağını düşündü. Kariyerinin son aşamasında aynı çoşkulu ve yarışmacı ortamda olmayı tercih etti.

“Vasatlığı Hiç Kabul Etmedi”

Jorge Garcia, ”Belki, United’ta son sezonunda çok fazla forma şansı bulamadı; ama onu çok iyi tanıyanların söylediği ortak şey; Türkiye’ye tatil için gelmediği yönünde. Türkiye’ye tatil için gelmedi Mata. Yarışmak ve başarılı olmak için geldi. Futbolunun son aşamasında lig şampiyonluğu da yaşamak istiyor. 34 yaşında olması, Juan Mata gibi bir oyuncuyu etkilemez; çünkü o her zaman, her koşulda kendine iyi bakar, oynamasa bile her an kendini hazır tutar. Çalışmayı çok seven bir karakter. Tüm kariyeri boyunca böyle olmuştur. Hiçbir zaman kendini bırakmadı. Fizik güç açısından hiçbir zaman düşüş yaşamadı. Vasatlığı hiç kabul etmedi. Her zaman takımı için hazır oldu” şeklinde konuştu.

Juan Mata İle İlgili Çarpıcı İtiraf 1

“Egoist Bir Futbolcu Değildir”

Mata’nın tam bir takım oyuncusu olduğunu belirten Garcia, ”Çok nitelikli ve tecrübeli bir oyuncu. Kendisiyle birlikte oynayan oyuncuların daha iyi performans vermesini sağlayan bir oyuncu. Oyun içerisinde bağlantıları sağlamak konusunda çok başarılıdır. Sahada her zaman en iyisini vermeye çalışır. Her zaman takımın daha iyi oynaması için mücadele eder. Egoist bir futbolcu değildir. Takımı için çalışır. Bence Galatasaray’da çok başarılı olacak” dedi.

“Önemli Teklifler Geldi!”

“Aslında Mata’ya Machester United’tan ayrıldıktan sonra çok önemli teklifler geldi. İspanya’dan geldi, Asya’dan da çok önemli paralar teklif edildi. Ama Mata bunları kabul etmedi.”

Kaynak: Fotomaç

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.