Jardim Olmadı, Hedef Şenol Güneş » Spor Haber Ajansı

Jardim Olmadı, Hedef Şenol Güneş

Jardim Olmadı, Hedef Şenol Güneş
18.03.2022
176
A+
A-

Sezonun ilk yarısından bu yana teknik direktör arayışlarını sürdüren Beşiktaş; farklı opsiyonlar için şansını zorlamaya devam ediyor. Sergen Yalçın’ın ayrılmasının ardından pek çok farklı isimle temaslar kuran siyah beyazlı ekip; bir kişi hariç diğer hiçbir isimden olumlu yanıt alamadı. Bu süreçte Bruno Pinheiro’yla anlaşmaya çok yaklaşan yönetim; taraftarın tepkisi nedeniyle Portekizli antrenörden de vazgeçmişti. Sezon başı için farklı profillerden birçok ismi gündemine alan Beşiktaş yönetimi; bu isimlerden de sonuç almakta zorlanıyor.

Beşiktaş yönetiminin kapısını çaldığı ilk isim Leonardo Jardim oldu. Portekizli antrenörün yıllık ücret isteğinin 4 milyon euro olması; siyah beyazlıların görüşmelere erkenden veda etmesine yol açtı. Teknik direktör tercihinde de bütçe odaklı ilerleyen yönetim; bütçeyi aşmadan bir tercih yapmayı planlıyor. Bir sonraki hedef olan Rudi Garcia ise; teknik direktörlük kariyerine Avrupa kulüplerinde devam etmek istediği için Beşiktaş’ın önerisini reddetti. Aday listesini oldukça kalabalık tutan Beşiktaş yönetimi; geriye kalan diğer adaylarla da temaslarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Bu sezonu Önder Karaveli’yle tamamlama kararını Ocak ayında alan yönetim; tecrübeli antrenörün yerine gelecek isim konusunda hatasız bir tercih yapmak istiyor. Geçtiğimiz günlerde gündemde epeyce yer bulan Daniel Farke, Nuno Espirito Santo ve Jindrich Triposkiy ile de temaslar bu titizlikte ilerleyecek. Beşiktaş’ın iskeletine uygun bir oyun geliştirecek ve transferlerde de maliyeti düşük isimlere yönelecek bir antrenör arayan yönetim; yabancı antrenörlerde aradığını bulamaması halinde, yerli isimlerle de temaslar kurmayı planlıyor.

Jardim Olmadı, Hedef Şenol Güneş 1

Ahmet Nur Çebi’yle olan yakınlığı sebebiyle, yerli antrenörlerde Şenol Güneş ilk sıradaki yerini koruyor. Tecrübeli antrenör 2. Beşiktaş dönemini yaşamaya az da olsa sıcak bakarken, yönetimden pek çok ismin Güneş’le çalışma konusunda tepkili olduğu iddia edildi. Çebi’nin Şenol Güneş’i görev için ikna etmesi halinde, yönetimde yer alan isimlerden birkaçının kongre sonrasında koltuklarını kaybetmesi bekleniyor. Erdal Torunoğulları ve Adnan Dalgakıran gibi güçlü isimler de Şenol Güneş iddiasına karşı tepkili. Bu nedenle her iki ismin de yeni sezonki yönetim yapılanmasında yer almaması bekleniyor.

Şenol Güneş haricinde Okan Buruk, Rıza Çalımbay ve Ömer Erdoğan da; Beşiktaş teknik direktörlüğü için gündeme gelen isimler oldu. Ancak bu üç antrenörün de yönetimde çeşitli tepkiler aldığı ve bu nedenle kısa süreli olarak rafa kaldırıldığı iddia edildi. Yönetimin büyük bir çoğunluğunun onay verdiği Şenol Güneş’le anlaşma fikrinin; kongre sonrasında baskın bir biçimde yeniden gündeme gelmesi ve Çebi’nin onayıyla birlikte 2. Güneş döneminin resmen başlatılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.