İsmail Kartal'dan Transfer Raporu » Spor Haber Ajansı

İsmail Kartal’dan Transfer Raporu

İsmail Kartal’dan Transfer Raporu
14.04.2022
197
A+
A-

Fenerbahçe‘de bu sezonun inişli çıkışlı grafiğini istikrarlı bir yükselişe çeviren İsmail Kartal; yeni sezona dair tavsiye niteliğindeki raporunu yönetime sundu. Önümüzdeki yıl takımın başında olmayacağını birden fazla kez açıklayan tecrübeli teknik adam; önceki röportajlarında da belirttiği, takımı yeni antrenör için hazırlama görevini sürdürüyor. Bu görev kapsamında yeni sezonda takımda kalmaması gereken isimleri ve transfer ihtiyacı olan bölgeleri derleyen başarılı antrenör; Fenerbahçe’nin bu sezon da önemli bir dönüşüme girmesi gerektiğini belgeledi.

Takımın öncelikle orta saha yoğunluğundan kurtulması gerektiğine raporunda yer veren İsmail Kartal; yaşları 34 ve 36 olan Gustavo – Sosa ikilisiyle yolların ayrılmasını raporunun ilk sırasına koydu. 60 yaşındaki teknik adam; iki oyuncunun da üst düzey tempoya uygun olmadığını ve Fenerbahçe’ye faydalarının olmayacağını belirtti. Sosa’nın sözleşmesinin sezon sonunda tamamlanacak olması; listenin en avantajlı kısmı olarak görülüyor. Luiz Gustavo’nun kontratının 2023’te tamamlanması ise, tecrübeli yıldız için takım aranması gerekliliğini ortaya çıkardı. Gustavo’nun bonservisinin, maaşının tamamını karşılayacak herhangi bir kulübe bedelsiz olarak verilmesi gündemde.

Sözleşmesi devam eden ve yaşları yüksek olmayanlarda ise; Nazım Sangare ve Mergim Berisha’nın isimleri göze çarpıyor. Her iki oyuncunun da Fenerbahçe seviyesinde olamayacağını raporunda açıklayan İsmail Kartal; iki oyuncunun da satılması gerekliliğini savundu. Bu isimlerin yanında, sözleşmesi 2023’te sona erecek Enner Valencia’ya gelen tekliflerin kabul edilmesi gerektiği de raporda yer alan maddelerden oldu. Sezon sonunda takımdan ayrılacağı açıklanan Berke Özer’e ise bu raporda yer verilmedi. Kiralık oyuncuların da İsmail Kartal’la teması olmaması sebebiyle değerlendirilmeye alınmadığı öğrenildi.

İsmail Kartal'dan Transfer Raporu 1

Mesut ve Ozan Sorunu

Geçtiğimiz günlerde teknik direktör İsmail Kartal ve yönetimin ortak kararıyla kadro dışı kaldığı açıklanan Mesut Özil ve Ozan Tufan’ın durumları ise belirsizliğini koruyor. İsmail Kartal’ın bu isimlere sezon sonuna kadar şans vermeyeceğini açıkladığı raporda; iki oyuncunun da teklif gelmesi halinde elden çıkarılması gerektiği belirtiliyor. Her iki ismin de 2024’e kadar sözleşmelerinin devam etmesi; Fenerbahçe’nin bu karardaki en büyük handikapı konumunda.

Ozan Tufan’ın bonservisle satılması veya takasta kullanılması yönetimin gündeminde. Yerli transferlerden birinin karşılığında Ozan Tufan’ın bonservisi ve bir miktar para önerilmesi bekleniyor. Mesut Özil transferinde ise maaş katkısı istenmemesi durumunda, düşük bonservis önerisi olsa dahi satışına izin verilecek. Tecrübeli yıldızın ABD ve Arap Yarımadası kulüplerinden teklif almasına ve bunlardan birini kabul etmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Transfer Gereken Pozisyonlar

Takımın takviye ihtiyacı olan bölgelerini de yönetime verdiği raporda aktaran İsmail Kartal; önceliğin forvet ve bek transferlerine verilmesini belirtti. Ligde çok gol atabilecek bir santrafor ve potansiyelli bek oyuncularına yönelmenin şart olduğunu söyleyen İsmail Kartal; eldeki çekirdek kadroya yapılacak birkaç eklemeyle şampiyon olunabileceğini yönetimle paylaştı. Sağ bek, sol bek ve santrafor transferleri haricinde ise; kanat ve ön libero alternatifi eklemelerinin de gerekli olduğu belirtildi. Attila Szalai veya Marcel Tisserand’ın satılması durumunda ise; stopere de yerli takviyeler yapılabileceği yönetime verilen raporda yer aldı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.