İngiltere’ye COVID Arası Mı Geliyor?

İngiltere’ye COVID Arası Mı Geliyor?
30.12.2020
243
A+
A-

İngiltere Premier Ligi‘nde, ülkedeki koronavirüs vakası sayısının artması nedeniyle iki haftalık bir ara verilebilir. Geçtiğimiz günlerde tedbirlerde kontrollü olarak gevşetmelere başlayan İngilter hükümeti, bu dönemde stadyumlarda seyirci alımına bile başlamıştı.

Bu hafta sonunda oynanması planlanan Everton – Manchester City maçının, City cephesinde çıkan vakalar nedeniyle ertelenmesi, ligdeki sağlık durumu hakkında şüpheler oluşturmuştu. Dün akşam oynanması beklenen Burnley – Sheffield maçında da deplasman ekibin birçok oyuncusunda koronavirüs tespit edilmesi; Premier Lig yönetimini yeni önlemler almaya sevk etti.

İngiltere'ye COVID Arası Mı Geliyor? 1

Ligde ertelenen maçlar nedeniyle Ocak ayı ve sonrasında fikstürün yoğunlaşması beklenirken, EPL yönetiminden iki haftalık bir tatile girileceği söylentileri duyulmaya başlandı. Bu hafta içerisinde toplamda 18 futbolcuda COVID pozitif çıkmasıyla birlikte gündeme gelen bu karar; kulüplerin onayından geçerse yürürlüğe girebilir. Fikstür sıkışıklığıyla baş edilememesinden korkulan bu dönemde, önerilen bu teklifin kabul edilmesi beklenmiyor.

İngiltere’de yayılmaya devam eden salgın ve hatta mutasyona girmiş koronavirüsün yayılması; ülkedeki her alanı tedirginliğe sürüklemiş durumda. Vakaların azalması adına bu kararın kabul edilmesi durumunda, yılın son maçlarının birçoğu; şu anda içinde bulunduğumuz Noel döneminde olduğu gibi, Boxing Day formatında devam edebilir. Aksi takdirde EURO 2020 için planlanan Mayıs 2021’de ligleri tamamlama planı suya düşebilir.

Haber: Tuğçe Uygur / Spor Haber Ajansı (Dış Haberler)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.