İngiltere'de Tribünler Geri Geliyor » Spor Haber Ajansı

İngiltere’de Tribünler Geri Geliyor

İngiltere’de Tribünler Geri Geliyor
04.12.2020
353
A+
A-

İngiltere, koronavirüs önlemleri kapsamında aşılama çalışmalarına başladı. Bununla beraber kısıtlamaların azaltılmaya başlandığı bilinirken; futbolda da tüm ülkenin beklediği tribünlerin açılması kararı planlı bir biçimde uygulanmaya başlandı.

2 Aralık’ta oynanan İngiltere 2. Ligi maçlarının bir kısmında, 2 bin ile 4 bin arasında seyirci alındı. Carlisle – Salford City maçı, tribünlerin açıldığı ilk maç olurken, Luton, Wycombe, Chartlon Athletic gibi ekiplerin de stadyumlarına belirlenen sayıda seyirci almasına izin verildi.

Bu çarşamba itibariyle başlayan uygulama şu şekilde: Orta riskli bölgelerde 4 bin, yüksek riskli bölgelerde 2 bin seyirci alınıyor. Çok yüksek riskli bölgelerde ise seyirci yasağı devam ediyor.

İngiltere'de Tribünler Geri Geliyor 1

Premier Lig’in Tribünleri Ne Zaman Açılıyor?

Futbolun Dünya’daki en popüler organizasyonlarından olan İngiltere Premier Ligi‘nde de seyircili maç oynamanın heyecanı yaşanıyor. Ligin son şampiyonu Liverpool, şehirdaşı Everton, Londra’dan West Ham, Arsenal ve Tottenham’ın bulunduğu bölgeler yüskek riskli olarak değerlendirildi. Bu nedenle iç saha maçlarında 2 bin seyirci konuk edebilecekler. Manchester şehrinin çok yüksek riskli bölge olarak değerlendiriliyor olması nedeniyle; Manchester United ve Manchester City’nin maçları seyircisiz oynanmaya devam edecek.

15 günde bir vaka sayıları ve yükselme-düşme oranlarına göre yeniden değerlendirilecek olan risk bölgeleri; tribünlerin açılması veya yeniden kapanması konusunda belirleyici olacak. 5 Aralık’ta oynanacak West Ham – Manchester United maçı, Premier Lig’in bu sezonki ilk seyircili maçı olacak. Aynı gün oynanacak Chelsea – Leeds United maçı da, yine ligin bir başka seyircili maçı olacak.

Haber: Tuğçe Uygur / Spor Haber Ajansı (Dış Haberler)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.