Hasan Şaş İstifa Etti

Hasan Şaş İstifa Etti
12.05.2020
674
A+
A-

Fatih Terim’in sahaya inmesinin ardından Hasan Şaş istifa etti. İki dönemdir Fatih Terim’in yardımcılığını yürüten Hasan Şaş’ın istifası beklenen bir sonuçtu. Galatasaray yönetimi ve taraftarlar arasında Hasan Şaş’a karşı bir tepki uzun zamandır vardı, aldığı cezalar ve karıştığı olaylar nedeni ile yönetimde belli bir rahatsızlık yaşanıyordu bu durum devre arasında teknik direktör Fatih Terim’e iletildi.

Sezon Bitmeden Yardımcılarının İstifasına Sıcak Bakmıyordu

Ama Fatih Terim Hasan Şaş ile olan birlikteliklerinden kaynaklı bu duruma sessiz kaldı ve Hasan Şaş’ın ayrılığına onay vermedi. Denizli maçında ki olaylar sonrası zaten Hasan Şaş görevini bırakmıştı o zaman Fatih Terim istifasını kabul etmeyerek karardan vazgeçirmişti. Mayıs 2020 tarihi ile anlaşması sona eren Hasan Şaş istifasını verdi, teknik direktör Fatih Terim sezon bitmeden yardımcılarının istifasına sıcak bakmıyordu ama bazı planlamalarda yapıyordu.

Florya’dan Ayrılmadan İstifa Dilekçesini Sundu

Korona virüs nedeni ile tedavi gören teknik adamın hastaneden çıktıktan sonra gerçekleştirdiği tüm telekonferans toplantılarına Hasan Şaş ve Ümit Davala katılmadı, Terim’i temsilen toplantılarda yer alan isim Levent Şahin oldu. Yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından beklenen istifa geldi, yeni sezon planlamasında kendisinin olmayacağına emin olan Hasan Şaş istifasını verdi. Fatih Terim’in sahaya antrenmanlara katılmaya indiği gün istifasını ima eden konuşmalar gerçekleştiren Hasan Şaş antrenman sonrası Florya’dan ayrılmadan istifa dilekçesini yönetime sundu.

9 Ay Sonra İkinci İstifa

17 Ağustos 2019 tarihinde Denizli’de taraftarlar ile tartışan ve ardından Galatasaray’dan ve görevinden istifa eden Hasan Şaş ben sevdiğime zarar vermem demiş ve Fatih Terim, Ümit Davala, Levent Şahin’e başarı dilemişti. Aradan 9 ay geçti ve Hasan Şaş bir kez daha istifa dilekçesi verdi ama bu kez isimlerini saydığı insanlardan hiç bahsetmedi özellikle teknik direktör Fatih Terim’in ismini anmaması dikkat çekti. İstifası kabul edilen Galatasaray’da Fatih Terim’in yardımcısı görevini yürüten Hasan Şaş için veda mesajı paylaşıldı. Hasan Şaş’ın oyuncular ile yaptığı görüntülü görüşmeden kendisini çağırmamasının ardından istifa kararı verdiği iddia ediliyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.