Hafta Sonu Banko Kuponu: 4-5 Eylül 2021 » Spor Haber Ajansı

Hafta Sonu Banko Kuponu: 4-5 Eylül 2021

Hafta Sonu Banko Kuponu: 4-5 Eylül 2021
03.09.2021
300
A+
A-

İrlanda Cumhuriyeti – Azerbaycan (Cumartesi 19:00) MS1 – 1.39

Dünya Kupası Elemeleri’nde A Grubu’nda son iki sırada yer alan İrlanda ve Azerbaycan karşı karşıya geliyor. İrlanda’nın yıllardır devam ettirdiği kontratak anlayışı, eleme maçlarında da kaldığı yerden devam ediyor. Ancak hızlı ve yetenekli oyunculardaki azalma, eski günlerdeki sonuç alma pratiğini oldukça düşürdü. Ayrıca gruptaki rakipleri olan Sırbistan ve Lüksemburg’un da son dönemdeki yükselişi; İrlanda’nın sonuç almasına olumsuz yönde etki etti.

Buna rağmen savunma ve orta sahasında sert bir bloğa sahip olan ekip, az gol yiyen yapısını bozmamaya çalışıyor. Azerbaycan ise kadro kalitesi açısından beklediği seviyelerin çok altında seyreden bir oyuncu havuzuna sahip. Bu nedenle bu grupta da varlık gösteremeyen ekip, bir uluslar arası turnuvadan daha uzak kalacak. İrlanda’nın oyun disiplini ve oyuncu kalitesiyle önde göründüğü bu maçtan, galibiyetle dönmemesi büyük bir sürpriz olacaktır.

Finlandiya – Kazakistan (Cumartesi 16:00) MS1 – 1.30

Avrupa Şampiyonası’nda disiplinli oyunları ve takım bütünlükleriyle takdir toplayan Finlandiya; Avrupa sıralamalarında en sonlarda yer alan Kazakistan’ı ağırlıyor. Gruplardan çıkma mevcudiyetini koruması beklenen Finlandiya; klasik kontratak oyununda tempolu oyuncularla başarı elde edebilmekte. Savunma kurgusunu da başarıyla oluşturan ekip; EURO 2020’de de bu performansını net bir biçimde kanıtladı. Kazakistan ise kadrosunda uzun yıllardır gelişme gösteremedi ve önceki yıllarda parlayan isimlerin de sönüşüne tanık oldu. Ukrayna’yı kendisine kolaylıkla rakip görebilecek bir ekip olan Finlandiya; oyun disiplininden kopmaması ve rakibinden oldukça üstün olması sebebiyle bu maçın favorisi. Gruptaki ilk üç puanını alan taraf Finler olur.

Hafta Sonu Banko Kuponu: 4-5 Eylül 2021 1

Belçika – Çekya (Pazar 21:45) MS1 – 1.30

Avrupa Şampiyonası’nda çeyrek finalde elenerek başarısız addedilen Belçika ile büyük bir başarıya imza atmış olan Çekya karşı karşıya geliyor. Son dönemde Çekya’dan çıkan önemli bir oyuncu grubu, takımın disiplinli oyun tarzında büyük bir yer kaplıyor. Bu oyunculardan üçünün de West Ham’da forma giymesi ise; savunma direnci açısından sürekli pratik halinde olduklarının ispatı niteliğinde. EURO 2020’de de bu pratikleri lehine kullanan Çekya; hücum gücü açısından gelişimini tamamlamaya çalışıyor. Hücum yönündeki sıkıntıları bitirmesi durumunda, Çekya’nın da turnuvalarda daha aktif olması muhtemel.

Belçika’da ise altın jenerasyon olarak bilinen süper starlar; iki turnuva üst üste talihsiz yerlerde kayıplar yaşadılar. En önemli oyuncuların sakatlanması, zorlu rakiplerin formda gelmesi gibi durumlara çözüm bulamayan ev sahibi; turnuva elemelerinde ise aksi bir şekilde oldukça başarılı. Firesiz eleme fikstürleri sayesinde Dünya’da puan sıralaması birincisi olan Belçika; Çekya’nın da yaşadığı problemlerden kolayca faydalanabilecek güçte. Bu sebeple ev sahibi galibiyeti iddaa kuponlarında yerini almalı.

Belarus – Galler (Pazar 16:00) MS2 – 1.42

Avrupa futbolunda her yıl daha da geriye gitmekte olan Belarus; son yılların istikrarlı takımı Galler’i konuk ediyor. EURO 2016’daki yarı final başarısının ardından, EURO 2020’ye düşük beklentilerle ve krizlerle giden Galler; savunma ve kontratakta yakaladığı disiplinle yeniden gruptan çıkmayı başardı. Son 16 turunda Danimarka’ya 4-0 yenilen ekip, beklentilerin üstüne çıkmayı başararak turnuvaya veda etti. Standart oyun disiplinini bozmadan ilerleyen Galler; bu sayede Avrupa futbolunda ses getirebilecek performanslar gösterebiliyor. Belarus ise oyuncu yetiştirme konusunda oldukça sıkıntılı dönemler yaşıyor. Milli takımın seviyesi de oldukça aşağıda. Bu nedenle Galler’den net bir galibiyet almasını beklemek mantıklı olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.