Göztepe, Rus Milyarder Roman Abramovich'e Satılıyor. » Spor Haber Ajansı

Göztepe, Rus Milyarder Roman Abramovich’e Satılıyor.

Göztepe, Rus Milyarder Roman Abramovich’e Satılıyor.
06.04.2022
273
A+
A-

Süper Lig kulüplerinden Göztepe’de başkanlıktan istifa eden kulüp hisselerinin hakim ortağı Mehmet Sepil, hisselerin satışı konusunda Rus iş insanı Roman Abramovich ile son aşamaya geldi.

Başkan Sepil, geçtiğimiz günlerde hisselerinin satışı için İstanbul’daki uluslararası bir bankaya vekalet vermişti. Abramovich’in yardımcılarının banka yetkilileriyle görüşmelerini sürdürdüğü ve 3-4 gün içinde kulübün satışı için resmi açıklamanın yapılacağı öğrenildi. Sepil’in yakın çevresine, “8 yıl sonra canım kadar sevdiğim kulübü vermek zorunda kaldım. Ama emin ellere verdiğim için rahatım” açıklamasında bulunduğu belirtildi.

Abramovich ile Mehmet Sepil arasındaki dostluk çok öncelere dayanıyor. Enerji sektöründe bulunan ve sık sık petrol ticareti yapan ikili, yıllar önce Chelsea maçını birlikte takip etti. Göztepe’yi almadan önceki dönemde Mehmet Sepil’in, İngiliz kulübünün başkanı Abramovich’e olan sevgisinden etkilendiği ve kısa süre sonra da Göztepe’yi satın aldığı ifade edildi.

Göztepe, Rus Milyarder Roman Abramovich'e Satılıyor. 1

Marmaris’te Görüştüler

Göztepe serüveni başlamadan önce Londra’da yaşayan ve Rus iş insanıyla yakın ilişkisi olan Mehmet Sepil, satış işlemleri için ilk görüşmeyi Marmaris’te yaptı. Yat sahibi olan iki isim, Ukrayna ile Rusya arasındaki barış görüşmelerinden önce Marmaris Limanı’nda bir araya geldi. Ardından görüşmeler sıklaştı ve nihayetinde devir konusunda somut bir adım atıldı.

Kaynak: Fotomaç

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.