Golf Neden Zengin Sporudur?

Golf Neden Zengin Sporudur?
24.05.2020
297
A+
A-

Golf Avrupa’da bilinen en eski spor dalıdır ancak Türkiye’de geçmiş tarihi o kadar eskiye dayanmaz. Ülkemizde ki ilk golf kulübü 1895 yılında kurulan İstanbul golf kulübüdür. Golf, pahalı bir spordur çünkü oynanacak çim saha için büyük bir araziye ihtiyaç vardır ve burada ki çimlerin bakımı, golf malzemelerini fiyatları oldukça yüksektir.

Zengin Sporu Olduğu Ön Yargısı Oluştu

Yıllarca gerek basının gerekse yerli filmlerin etkisi ile vatandaşlar arasında golf sporunun zengin sporu olduğu ön yargısı oluştu. Filmlerde görülen iş adamlarının golf kulüplerine üye oldukları ve bu sporu yapmak için çok para harcadıkları yönünde oldu, bu durum golf zengin sporudur inancını doğurdu.

Golf Oynamanın Maliyeti Yüksektir

Spordan ziyade sosyal çevre edinmek için de yapılan golf sporuna başlamak için binlerce lira harcamak gerekir, golf oynamanın maliyeti bölgeye göre değişir ancak alınacak golf dersinin ücreti dahi diğer spor dallarından oldukça yüksektir. Ayrıca golf kulüplerine üyelikler sporu yapmak için alınan malzemeler hepsi ciddi maliyetler isteyen harcamalardır.

Ülkemizde 6 Bin 776 Lisanslı Golf Oyuncusu Var

Avrupa Golf Birliği verilerine göre ülkemizde 6 bin 776 lisanslı golf oyuncusu ve 18 golf sahası bulunuyor, Avrupa’da bu rakamlar Türkiye’nin çok üzerinde. Golf kulüplerinin belli bir zümre için açılmış olması ve üyelik sistemi ile hizmet vermesinin de etkisi ile Golf Neden Zengin Sporudur? Sorusu sorulur oldu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.