Gaziantep’te Sumudica Dönemi Olaylı Bitti

Gaziantep’te Sumudica Dönemi Olaylı Bitti
11.01.2021
338
A+
A-

Süper Lig‘de bu sezonki performansıyla adından çokça söz ettiren Gaziantep FK, teknik direktör Marius Sumudica’yla yollarını karşılıklı anlaşmayla ayırdı. Ligde 4. sıraya kadar yükselen Gaziantep FK’nın yola kiminle devam edeceği ise büyük bir merak konusu.

Medyada tartışmalarıyla gündeme oturan Sumudica ve yönetimin; bir süredir sözleşme süresi ve ücreti konusunda anlaşmazlık yaşamaktaydı. Sözleşmesi Haziran 2021’de sona erecek olan Sumudica’nın Arabistan’dan gelen tekliflere rağmen kulüpte kalmak istediğini, Gaziantep’te çok mutlu olduğunu belirtmekteydi. Hatta Sumudica’nın Türk vatandaşlığı almak istediği bile gündeme gelmişti.

Ancak sözleşme masasına oturan Sumudica ve Gaziantep FK başkanı Mehmet Büyükekşi; ücret konusunda uzlaşamadı. Gaziantep cephesinin iyileştirme teklifi yapıldığını ve Rumen hocanın reddettiğini belirtiyor. Sumudica ise; cumartesi günü oynanan Sivasspor maçının ardından bu iddiayı yalanlayan açıklamalarda bulundu. Sumudica, ilk teklifte kendisinden %10 indirim istendiğini söyledi. Başarılı olmasına rağmen, sözleşmesinde indirim istenmesini hakaret olarak kabul ettiğini belirten 49 yaşındaki antrenör; bu nedenle ilk teklife olumsuz yaklaştığını söyledi.

Gaziantep'te Sumudica Dönemi Olaylı Bitti 1

Bununla birlikte oyuncularına kendi cebindne 80 bin euro prim dağıttını belirten Sumudica; bu jestinin ardından kulübün aynı miktarda fedakarlığı maaşından yapmasını istediğini söyledi. İkinci teklifte de, yalnızca teknik ekibin tamamına paylaştırılacak şekilde 80 bin euroluk zam önerildiğini söyleyen Sumudica; Arabistan’dan çok daha yüksek ücretli bir teklifi Gaziantep için reddettiğini ve anlaşmazlığın büyümesi durumunda bu teklifi değerlendirmek zorunda kalacağını belirtti.

Sürecin medyaya birinci ağızdan yansımasının ardından, yönetim ve Sumudica görev süresince bir anlaşma zemini bulamayacağına kanaat getirdi. Bunun sonucunda da Sumudica’nın Gaziantep kariyeri sona ermiş oldu. Tecrübeli antrenöre Arabistan dışında Romanya ve Türkiye’den de taliplerin çıkması bekleniyor.

Haber: Melisa Cansever / Spor Haber Ajansı (İç Haberler)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.