Galatasaray’ın Yıldız Oyuncusu Kerem Aktürkoğlu: 24 Yıl Önce Gölcük'te Enkazdan Çıktı, Hatay'a Yardıma Koştu » Spor Haber Ajansı

Galatasaray’ın Yıldız Oyuncusu Kerem Aktürkoğlu: 24 Yıl Önce Gölcük’te Enkazdan Çıktı, Hatay’a Yardıma Koştu

<strong>Galatasaray’ın Yıldız Oyuncusu Kerem Aktürkoğlu: 24 Yıl Önce Gölcük’te Enkazdan Çıktı, Hatay’a Yardıma Koştu</strong>
08.02.2023
157
A+
A-

Biri 7.7, diğeri de 7.6 olarak ölçülen depremlerden sonra on binlerce kişi mağdur oldu. Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen depremler sonrasında spor camiası da beraberlik duruşu sergiliyor. Bu kişilerden biri 1999 depreminde enkazdan kurtarılan Kerem Aktürkoğlu oldu.

Erden Timur Ve Kerem Bizzat Gitti

Birçok takımdan yardım açıklamaları gelirken, Galatasaray da bölgeye yardım gönderen ekipler arasında yer aldı. Sarı-Kırmızıılar’da Başkanvekili Erden Timur ile takım kaptanlarından Kerem Aktürkoğlu da Hatay’a giderek yardım malzemelerinin dağıtımında çalıştı. Galatasaray’da bu anları ‘Biz beraberiz’ hashtagi ile paylaşırken, ‘Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur ve futbol takımımızın kaptanlarından Kerem Aktürkoğlu, Hatay’daki yardım malzemelerinin dağıtım çalışmalarında yer aldı” notunu düştü.

Kerem Gölcük Depremini Yaşamıştı

Milli futbolcu Kerem Aktürkoğlu 1999 yılında yaşanan depremden etkilenen insanlar arasında yer aldı. Henüz 1 yaşında bile olmayan Kerem enkazdan sağ olarak kurtulmayı başardı. Fransız medya devi L’Equipe, 1 yıl önce yayınladığı haberde o günlere atıfta bulunarak haber yapmıştı.

Haberde Kerem Aktürkoğlu’nun kariyerinden önemli detaylara yer verilirken 1999 yılında İzmit’te meydana gelen 7.6 büyüklüğündeki depremde enkazdan kurtulup Türk futbolunun umudu olduğu detayına yer verilmişti.

L’Equipe’deki Kerem Aktükoğlu haberinin detayında şu ifadeler yer almıştı; İzmit yıkıldı. Ağustos 1999’da Türkiye’de 7.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Belediye başkanı molozların arasında, özellikle de dokuz aylık torununun hayatını kurtarmakla meşguldu. Kerem’i sağ salim kurtarmayı başarır, bu tüm Aktürkoğlu ailesini sevindirir. Daha sonra ise Galatasaray Kulübü, en büyük düşmanı Voldemort’un elinden kurtulmayı başaran ‘Harry Potter’ lakabının hakkını verircesine sihirli değneğini sallayarak kahramanlıklara imza atan bu mucizevi sol kanat oyuncusuna aşık oldu.

23 yaşındaki sol kanat oyuncusu bu sezon Fatih Terim yönetiminde kendini kanıtladı. Efsane teknik direktör, Eylül 2020’de Erzincanspor’dan transfer ettiği Kerem ile özel olarak ilgilendi. Kerem’in Franck Ribery’yi anımsatan bir hikayesi var.

<strong>Galatasaray’ın Yıldız Oyuncusu Kerem Aktürkoğlu: 24 Yıl Önce Gölcük'te Enkazdan Çıktı, Hatay'a Yardıma Koştu</strong> 1

Dedesi Eski Belediye Başkanı

Kerem Aktürkoğlu’nun dedesi Şaban Aktürkoğlu, 1977-80 ve 1989-94 yılları arasında iki dönem Gölcük Belediye Başkanı olarak görev yapmıştı.

Kariyerine Gölcükspor’da Başladı

Kerem Aktürkoğlu, Gölcükspor altyapısında başladığı kariyerinde basamakları adım adım çıktı ve Galatasaray’ın şu anki en önemli oyuncularından biri haline geldi.

Kaynak: Fanatik

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.