Galatasaray’ın Borcu 1 Milyar 656 Milyon TL

Galatasaray’ın Borcu 1 Milyar 656 Milyon TL
21.06.2020
285
A+
A-

Haziran ayı divan kurulu toplantısını video konferans yöntemi ile gerçekleştiren Galatasaray’ın borcu net olarak belli oldu, Başkan Yardımcısı Kaan Kançal kulübün genel ve mali konularında bilgiler verdi. Galatasaray Başkan Yardımcısı Kaan Kançal kulübümüz korona virüs öncesi güzel bir oyun sergileyerek zirveye 3 puan yaklaşmıştı ama verilen ara sonrası dönüşümüzde sakatlıklar ve yenilgi karşısında hedeflediğimiz başlangıcı yapamadık bunun için üzgünüz ama şampiyonluk hedefimizden vazgeçmedik hem teknik heyete hem de oyuncularımıza güveniyoruz dedi.

Sponsorluk Gelirlerinde Düşüş Yaşanacak

Pandemi öncesinde ki son Beşiktaş karşılaşmasının seyircisiz oynanmasından dolayı gişe hasılatını iade ettiklerini vurgulayan başkan yardımcısı Kaan Kançal pandemi süreci boyunca yayın giderlerimiz durdu, mağazalarımızı açamadık, bu nedenle satılamayan malın stok bedeli oluştu, kur farkından dolayı da zarar ettik. Sponsorlarımızın yardımı sayesinde az ve gecikmeli de olsa biraz ödeme aldık ancak gelecek dönemde ki sponsorluk gelirlerinde önemli oranda bir düşüş yaşanacaktır.

Nakit Akışında Ki Kayıp 35 Milyon EURO

Belirsizlik nedeni ile gişe hasılatı konusunda planlama yapamıyor tüm bu sonuçların neden olduğu sıkıntılı dönemde nakit akışında ki kayıp 35 milyon EURO, bu rakam bir UEFA Şampiyonlar ligi geliri kadar dedi. 31 Mart 2020 itibarı ile Galatasaray’ın toplam borcunun 1 milyar 656 milyon lira olduğunu söyleyen başkan yardımcısı Kaan Kançal 2020 yılının ilk üç ayında 33,8 milyon gelirleri olmasına karşılık 103,4 milyon lira giderlerinin olduğunu belirtti.

Galatasaray Güçlü Bir Kulüp

Mali krizi aşmak için çalıştıklarının altını çizen başkan yardımcısı Galatasaray olarak sosyal bir kurum olmanın gereği ne küçülmeye gittik ne de işten çıkarmalar yaptık, devletin verdiği kısa çalışma ödeneğinden yararlandık ve biraz olsun yükümüzü azalttık. Sadece futbolcu ve teknik heyetimizden maaşlarında indirim yapmaları konusunda talepte bulunduk ve büyük oranda bu konuda beklediğimiz desteği aldık. Amatör kümelerde de oyuncular ile teknik heyetin maaş indirimi konusunda kulübe destek olmasını talep edeceğiz, Galatasaray güçlü bir kulüp bu mali tablo karşısında altından kalkacak adımları atmayı sürdüreceğiz dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.