Galatasaray’dan Arda Turan Açıklaması

Galatasaray’dan Arda Turan Açıklaması
18.07.2020
362
A+
A-

Galatasaray Kulübü, başkan Mustafa Cengiz ve teknik direktör Fatih Terim’in, futbolcu Arda Turan’ın transferi hakkında görüştüğü iddialarını yalanladı.

Sarı kırmızılı ekip “Mustafa Cengiz ile Fatih Terim’in, Arda Turan transferi için görüştüğüne dair yapılan haber hayal ürünüdür.” ifadeleri kullanıldı. Galatasaray Kulübü, bugün resmi siteden bir açıklama yaparak Arda Turan transferi konusunda ve bazı genel konularda Başkan Mustafa Cengiz ve Fatih Terim arasında bir toplantının yapılmadığını açıkladı.

Galatasaray’dan yapılan açıklama şöyle; Başkanımız Mustafa Cengiz ile Teknik Direktörümüz Fatih Terim’in bir toplantı yaptığı ve profesyonel futbolcu Arda Turan’ın kulübümüze transferi hakkında görüştüğüne dair yapılan haber tamamen hayal ürünü olup, söz konusu haberde ifade edildiği gibi bir toplantı ve transfer konuşması gerçekleşmemiştir.

Ayrıca, bazı medya organlarında yerli ve yabancı futbolcularımızın aylardır maaş alamadığı, bu bağlamda profesyonel futbolcumuz Ömer Bayram’ın da 6 aydır maaş alamadığı yönünde çıkan haberler tamamen asılsızdır. Futbolcumuz Ömer Bayram’a 9 Haziran 2020 tarihinde 400 bin TL ödeme yapılmış olup, oyuncumuzun vadesi dolup da ödenmeyen herhangi bir alacağı bulunmamaktadır. Futbol takımımızın yerli ve yabancı neredeyse tüm oyuncuları pandemi sürecinde kulübümüze yardımcı olmak amacıyla indirim mutabakatı imzalamış olup, az sayıda yabancı oyuncu ise indirime yanaşmayıp kulübümüze haksız ihtar çekmişlerdir. Bu haksız ihtarlarla ilgili gerekli işlem hukuk içinde belirli bir zaman sürecinde yapılacaktır. Özellikle son dönemlerde kulübümüze yönelik masa başında üretilen, art niyetli, kriz senaryoları içeren sözde haberleri ibretle takip ediyor, taraftarlarımızdan Galatasaray’a zarar vermeye yönelik bu tür manipülatif ve belli mahfillerden servis edilen haberlere karşı dikkatli olmalarını önemle rica ediyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Arda Turan’dan paylaşım

Açıklamanın ardından Arda Turan sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Turan, Galatasaray döneminden paylaştığı fotoğrafa “Çok şükür bana bir ömür yeter.” notunu düştü

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.