Galatasaray'da Kritik Gün! » Spor Haber Ajansı

Galatasaray’da Kritik Gün!

Galatasaray’da Kritik Gün!
08.04.2022
163
A+
A-

Geçtiğimiz günlerde yapılan mali kongrede çıkan idari ibrasızlık sonucu, Galatasaray‘ın yeniden seçim sathı mailine girmesine neden oldu. 30 Nisan’da yapılacağı açıklanan seçimli olağanüstü kongre için başvuruların son gününün ise bugün olduğu öğrenildi. Bugün itibarıyla sürpriz adaylıkların açıklanması beklenirken; seçim yarışında yine en az 4 aday olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Galatasaray başkanlık seçiminde aday olacak isimlerin, bugün itibarıyla adaylık başvurularını ve listelerini teslim etmesi gerekmekte. Yönetim, denetim, sicil ve disiplin kurulunda yer alması planlanan isimlerden oluşan listeler; bugün saat 18:00’e kadar kulüp binasında ibraz edilmek zorunda. Burak Elmas yönetiminin idari olarak ibra edilmemesinin sonucunda girilen seçimde; kulüp tarihinin 38. başkanı ve yönetim kurulu belirlenmiş olacak.

Burak Elmas ve ekibinin ibra edilememeleri sebebiyle katılamadığı seçimde; bir önceki yönetimde yer alan isimler de aynı sebepten ötürü görev alamayacak. Başkanlık için adı anılan isimlerden Abdurrahim Albayrak ve Mustafa Cengiz yönetiminin kilit isimlerinden Yusuf Günay; bir önceki yönetimde yer almaları nedeniyle bu seçimde etkin bir rol oynayamayacaklar.

Geçtiğimiz yaz yapılan kongrede Burak Elmas’a karşı yalnızca 46 oyla seçimi kaybeden Eşref Hamamcıoğlu; adaylığını açıklayan ilk isim oldu. Sarı kırmızılı kulüpte Divan Kurulu Başkanlığı görevinde de bulunan Hamamcıoğlu; bu seçimde de kilit rol oynaması beklenen figürlerden. Galatasaray Lisesi’nden gelen üyelere olan yakınlığıyla bilinen Eşref Hamamcıoğlu; Burak Elmas’tan gelecek oylarla birlikte başkan olma ihtimali yüksek görülen bir isim. Ancak seçimin kaderini belirleyecek adaylık sürecinin tamamlanmaması; net bir tahmin yapmayı zorlaştırıyor.

Galatasaray'da Kritik Gün! 1

Bir önceki seçimde de aday olan ve uzun süredir kulübe dair projeleri bulunduğunu belirten Metin Öztürk de; bu seçimdeki güçlü adaylardan biri. Bir dönem Galatasaray Lisesi Vakfı başkanlığı görevini de üstlenen Öztürk, tıpkı Hamamcıoğlu gibi lise oylarının önemli bir bölümünü almayı hedefleyen bir isim. Bir önceki seçimde yer alan yönetim listesini değiştirmeyen Öztürk; bu seçimde de iddialı bir çıkışla başkanlığı kovalamayı planlıyor.

Seçim için adaylık süreci tamamlanmadan aday olması beklenen bir ismin de, Avukat Begüm Özkan olacağı iddia ediliyor. Galatasaray’daki Adnan Polat başta olmak üzere, önemli isimlerin de desteğini alması beklenen Özkan’ın; seçimde iddialı bir konum elde edebileceği öğrenildi. Bir dönem TV programcılığı da yapan ve bu mesleğiyle tanınan Begüm Özkan; seçilmesi halinde Galatasaray’ın ilk kadın başkanı olacak. Özkan’ın listesinde stat sponsoru NEF İnşaat’ın sahibi Erdem Timur’un da yer alması bekleniyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.