Galatasaray'da Belhanda ve Feghouli Krizi » Spor Haber Ajansı

Galatasaray’da Belhanda ve Feghouli Krizi

Galatasaray’da Belhanda ve Feghouli Krizi
14.10.2020
350
A+
A-

Galatasaray‘da Rangers ve Kasımpaşa maçlarıyla milli araya girilmesinin ardından, birbiri ardına krizler görülmeye başlandı. Krizlerin odak noktasının ise Younes Belhanda ve Sofiane Feghouli olduğu iddiaları, tüm kaynakların doğruladığı bir bilgi oldu.

Belhanda ve Feghouli’nin transfer döneminde satılamayışlarının ardından Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim; “Satış yapmayı beceremedik.” açıklamasında bulunmuştu. Bu açıklamanın sonrasında ise Galatasaray yönetiminin indirim hamlesi gerçekleşti.

İki futbolcu haricinde tüm oyuncuların %15 maaş indirimini kabul ettiğini, kabul etmeyenlere de %15 indirimli maaş yatırıldığını sözlü ve yazılı olarak açıklayan yönetim; bu oyuncuların ismini vermedi. Ancak Mustafa Cengiz tarafından üstü kapalı bir şekilde kim olduklarına dair bir imada bulunuldu. Bu iki oyuncunun da Feghouli ve Belhanda olduğu konuşuluyor.

Galatasaray'da Belhanda ve Feghouli Krizi 1

Feghouli ve Belhanda Kadro Dışı Mı?

Yaşanan bu gelişmelerin ardından taraftar ve Galatasaray’a yakın tüm çevreler, bu iki oyuncunun kadro dışı bırakılacağını öngörmüştü. Ancak kadrodaki kısıtlı rotasyon imkanı nedeniyle ilk hedefin, oyuncuları takıma kazandırmak olacağı öğrenildi.

Feghouli’nin milli takımından dönmesinin ardından Belhanda ile birlikte özel bir toplantı yapılacağı ve bu süreçte takım bütünlüğünden kopmadan hareket etmeleri istenecek. Aksi takdirde her iki oyuncu da kadro dışı bırakılacak ve Ocak ayında transferlerine izin verilecek.

Haber: Yakup Aydın / Spor Haber Ajansı (Galatasaray)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.