Galatasaray’a Dünya Markasından Sponsorluk

Galatasaray’a Dünya Markasından Sponsorluk
28.07.2020
1.194
A+
A-

Sarı Kırmızılılar forma göğüs ve sırt reklam sponsorluğu anlaşması kapsamında iki yılda toplam 58 milyon lira gelir elde edecek.

Süper Lig ekiplerinden Galatasaray iki yeni sponsorluk anlaşmasına imza attı. Sarı-kırmızılılar, SIXT Rent a Car ve Magdeburger Sigorta A.Ş ile Süper Lig ve Türkiye Kupası maçlarında geçerli olacak şekilde 2 sezonluk forma göğüs-sırt sponsorluğu konusunda anlaşmaya vardıklarını açıkladı. Sarı Kırmızılılar bu anlaşma ile toplam 58 milyon lirayı kasasına koyacak.

Galatasaray’a Dünya Markasından Sponsorluk 1

Kulüpten yapılan açıklamada şu şekilde: Şirketimiz ile ARTI Seyahat Acentesi Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SIXT rent a car Türkiye) ve Magdeburger Sigorta A.Ş. arasında 2020-2021 futbol sezonundan itibaren Süper Lig ve Türkiye Kupası maçlarında geçerli olmak üzere (UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçları hariç) 2 futbol sezonu için Futbol A Takımı forma göğüs ve forma sırt reklamı hizmet sözleşmesi imzalanmıştır. Buna göre, ARTI Seyahat Acentesi Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SIXT rent a car Türkiye) ve Magdeburger Sigorta A.Ş. Şirketimize, 2020-2021 futbol sezonu için 29.000.000 TL + KDV, 2021-2022 futbol sezonu için 29.000.000 TL + KDV ödeyecektir (Göğüs sponsorluğu için TUFE+TEFE/2 oranında artırım yapılacaktır). Bu sözleşmeler kapsamında futbol takımımızın göğüs reklamı SIXT rent a car, sırt reklamı Magdeburger Sigorta olmuştur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İmzalanan bu sponsorluk anlaşması sonrası Galatasaray’ın İkinci Başkan Abdurrahim Albayrak’ın yaptığı konuşma şöyle; “Bir dünya markası olan Galatasaray ile bir başka dünya markası olan SIXT rent a car, bir oldu, beraber oldu. ‘Alles Gute’ diyorum. 1972 yılında Almanya Münih’te çalışmıştım. Merkezi Münih’te bulunan bu araç kiralama şirketi köklü bir dünya markası. Hepsinden önemlisi iki önemli dünya markasının bir araya gelmesinin Galatasaray’a ve sponsorumuza neler kazandıracağını hep beraber göreceğiz. Bu anlaşmanın hem Galatasaray ailesine hem de SIXT Türkiye’ye hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.