Galatasaray’a Büyük Sponsor » Spor Haber Ajansı

Galatasaray’a Büyük Sponsor

Galatasaray’a Büyük Sponsor
01.07.2022
120
A+
A-

Sıcak para arayan Sarı kırmızılı ekibe ilaç gibi haber.

Kuveyt Devlet Fonu heyetiyle, Galatasaray Yönetimi arasında stat isim hakkı sponsorluğu konusunda sürpriz bir görüşme yapıldı. Buna göre fona bağlı Kuveyt Havayolları’nın (Kuwait Airways), Sarı kırmızılı ekibin stadına isminin verilmesi ve stat çevresindeki reklam işleri de dahil olmak üzere, 5 yıllığına toplam 80 milyon Dolar’lık bir anlaşma yapılması üzerinde konuşuluyor. Görüşmelerde son aşamaya gelindiği ve müjdenin çok kısa süre içine duyurulacağı öğrenildi.

Galatasaray’a Büyük Sponsor 1

Nef Anlaşması Sürecek

Bu arada, stadın mevcut isim sponsoru olan Nef’in sahibi Erden Timur’un, “Sponsor bulalım yeter, benim için stada Nef denilmesi çok önemli değil. Anlaşmamız ve ödemelerimiz devam edecek. Her şey Galatasaray için” ifadelerini kullandığı öğrenildi. Yani imzalar atılırsa, Galatasaray hem Kuveyt Havayolları’ndan senelik 16 milyon Dolar hem de aynı zamanda Nef’ten 72,5 milyon TL almaya devam edecek.

Ezeli Rakiplere Fark

İmzalar atıldığında, bu Türkiye çapında bir rekor anlamına da gelecek. Fenerbahçe, Ülker ile 10 yıllığına 90 milyon Dolar, Beşiktaş, Vodafone ile 10+5 yıllığına 116 milyon Dolar, Trabzonspor, Medical Park ile 5 yıllığına 32 milyon Dolar karşılığında anlaşmıştı. Galatasaray ise Nef’ten yaklaşık senelik 4,5 milyon Dolar kazanıyordu. Yeni anlaşmayla yıllık 16 milyon Dolar, rakiplerle aradaki farkı büyük ölçüde açmış olacak.

Kaynak: Fanatik

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.