Galatasaray, Yusuf Demir İçin Yoğun Mesai Harcıyor » Spor Haber Ajansı

Galatasaray, Yusuf Demir İçin Yoğun Mesai Harcıyor

Galatasaray, Yusuf Demir İçin Yoğun Mesai Harcıyor
20.09.2022
153
A+
A-

Sarı kırmızılı kulübün Başkanı Dursun Özbek, Türk asıllı Avusturyalı oyuncu Yusuf Demir’in yerli statüsünde oynaması için TFF ile temasa geçtiklerini söyledi.

Başkan Özbek, Aras Kargo ile sponsorluk töreninde soruları yanıtlarken Yusuf için girişimde bulunup bulunmayacaklarının sorulması üzerine Özbek, “Temaslarımız devam ediyor. Türk futboluna önemli hizmetler verebileceğini düşündüğümüz çok genç bir kardeşimiz. Bu genç yaşta son derece başarılı performansı oldu. Bu anlamda temaslarımız var. Federasyonumuzun da buna pozitif bakacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Barışı Sağlamalıyız

Başkan Özbek, eski başkanlardan Adnan Polat’ın 11 yıl sonra Nef Stadı’na gelmesiyle ilgili şu ifadeleri kullandı: “Seçildiğimiz günden beri hep Galatasaray’ın barışması, camiada artık sevgi ikliminin hakim olması gerektiğini savunduk. Ne yaparsak yapalım, hangi projeyi getirirsek getirelim, camia içinde barışı sağlayamazsan başarıya ulaşmak mümkün değil. Camianın büyük bir kısmı bunun bir ihtiyaç olduğunu görüyor. Birbirimize küsmüşüz, darılmışız. Galatasaray’da artık kavgayı bitirmek, birleşmek istiyoruz. Projelerimizin başarıya ulaşması için buna ihtiyacımız var.

Galatasaray, Yusuf Demir İçin Yoğun Mesai Harcıyor 1

Bize Destek Verecek

Adnan Bey’i davet ettim. Kendisi 11 yıldır kulübe gelmeyen, küsmüş bir başkanımızdı. Artık buna son verdik. Sadece Adnan Bey değil, Galatasaray’da küs olan, camia içinde kavga eden herkesi barışmaya davet ediyorum. Adnan Bey ile projelerimizi konuşuyoruz. Kendisi çok iyi bir Galatasaraylı Projelere destek verecek. Artık Galatasaray’da barış ikliminin ortaya çıktığını herkes görüyor. Barış iklimiyle sportif manada da başarı geliyor. Bu sevgi her şeye aksediyor. Galatasaray’ın sevgi ve barış iklimine ihtiyacı var. Buna kim hizmet ediyorsa, başımızın üstünde yeri var.

Yusuf Demir, TFF’nin 2015’te yaptığı kural değişikliği nedeniyle Türk Milli Takımı formasını giyme şansını kaybetmişti. Ancak değişlik kabul edilse bile FIFA kuralları gereği Avusturya’dan başka bir ülkenin formasını giymesi zor görülüyor.

Kaynak: Fotomaç

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.