Galatasaray Kongresi Ertelendi » Spor Haber Ajansı

Galatasaray Kongresi Ertelendi

Galatasaray Kongresi Ertelendi
27.11.2020
375
A+
A-

Galatasaray yönetiminin geçtiğimiz günlerde kararlaştırdığı olağanüstü seçimli kongre, İstanbul Valiliği tarafından ileri bir tarihe ertelendi.

İstanbul Valiliği’nden Galatasaray’a tebliğ edilen bu karar, İçişleri Bakanlığı’nın oluşturduğu Covid-19 Bilimsel Danışma Kurulu tarafından önerilen; sivil toplum kuruluşları ve kamu kuruluşlarının geniş katılımlı toplantılarının 28 Şubat 2021’e kadar toplanmaması önerisine istinaden alındı.

Galatasaray Kongresi Ertelendi 1

Galatasaray’ın olağan seçimli kongre tarihi olan Mayıs 2021’den Aralık 202’ye çekilen tarih, kongre üyelerince çokça tepkiye neden olmuştu. Kongrenin en bilinen üyelerince “kumpas” olarak nitelendirilen bu karar için eski başkan Duygun Yarsuvat ise pandemi şartları nedeniyle yapılamayacağı öngörüsünde bulunmuştu.

Galatasaray olağanüstü kongresi; şu anki kararlara göre, pandemi şartları nedeniyle en erken Mart ayında gerçekleştirilebilecek. Normal kongre takviminin de Mayıs 2021 olması, olağanüstü kongre kararının iptali ihtimalinin daha yüksek olduğuna işaret ediyor.

26 Aralık için düşünülen kongrede Ozan Korkut ve Metin Öztürk adaylıklarını açıklamış, mevcut başkan Mustafa Cengiz’in ise aday olup olmayacağını 4 Aralık’ta açıklaması bekleniyordu.

Haber: Yakup Aydın / Spor Haber Ajansı (Galatasaray)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.