Galatasaray Camiası Birleşti, Depremzedeler İçin Seferberlik İlan Edildi » Spor Haber Ajansı

Galatasaray Camiası Birleşti, Depremzedeler İçin Seferberlik İlan Edildi

Galatasaray Camiası Birleşti, Depremzedeler İçin Seferberlik İlan Edildi
11.02.2023
67
A+
A-

Tüm Galatasaray camiası birleşti, deprem felaketinin yaralarını sarmak üzere seferberliği sürüyor. Sarı kırmızılı kulübün Başkanı Dursun Özbek, eski başkanlardan Adnan Polat’la birlikte stattaki yardım toplama merkezini denetlerken, Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, deprem bölgesinde koordinasyonu sağlamaya çalışıyor. İlk gün Hatay’a giden, son olarak Kahramanmaraş’a giden Timur, “Çok büyük bir afet. Birçok afette koordinasyon için orada bulunduk. Bölgeye Galatasaray olarak yardım tırları çıkardık. Birinci gün Hatay’a gittik.3 gün oradaydık ve şimdi Kahramanmaraş’tayız” dedi.

İhtiyaç Büyük Olacak’

Tırların sevkiyatını bizzat kontrol eden Timur, “Yardımların dağıtımı için kamyonete ihtiyaç var. Mobil tuvalete ihtiyaç var. Salgın hastalıkların yayılmaması için zorunlu bir ihtiyaç bu. Tüm bunlar için çalışmalar yapıyoruz. Kurtarma döneminde herkesin duyarlılığı daha fazla oluyor. Ama iyileştirme döneminde de herkesin duyarlılığının yüksek olması lazım. İhtiyaç çok büyük olacak” diye konuştu.

Başkan Teşekkür Etti

Dursun Özbek de hem kurmaylarına hem de teknik ekip ve takıma destekleri için teşekkür etti. Galatasaray’ın patronu, “Sizin burada ve deprem bölgesinde olmanız herkese moral oluyor. Hep beraber bu sıkıntılı dönemi aşacağız” ifadelerini kullandı.

Muslera Koltuk Değneğiyle Geldi

Sakatlığı nedeniyle tedavisi süren Fernando Muslera da çalışmalardaki yerini aldı. Koltuk değnekleri ve özel bir bandajla Nef Stadyumu otoparkına geçen Kaptan, burada çalışanlara destek verdi. Yola çıkmaya hazırlanan tır şoförlerine de kazasız belasız yolculuk dileklerini iletti.

Galatasaray Camiası Birleşti, Depremzedeler İçin Seferberlik İlan Edildi 1

Yeni Hedef 500 Konteyner

Sarı kırmızılı ekibin Başkanı Dursun Özbek’in, bakanlıkla görüştükten sonra dile getirdiği konteyner kent projesinin detayları belli oldu. Galatasaray, “Üşüyen elleri hep birlikte ısıtacağız” sloganıyla ilk etapta 500 konteyneri deprem bölgesine göndermeyi hedefliyor. Kulüpten yapılan açıklamada, “Galatasaray Spor Kulübü olarak bölgedeki barınma ihtiyacına, yaşam konteynerleri ulaştırarak destek vereceğiz. İlk hedefimiz 500 konteyner. Destek olmak isteyen tüm vatandaşlarımız bağışlarını kulübümüzün hesap numaralarına yapabilirler” denildi. Tuvaletsiz konteyner fiyatları 50 bin TL, tuvaletli konteyner fiyatları ise 80 bin TL olarak açıklandı.

Adnan Polat’ın Gözyaşları

Nef Stadyumu’ndaki çalışmaları Dursun Özbek’le takip eden Adnan Polat, gözyaşlarına engel olamadı. Polat, “Hepimiz elimizden geleni yapıyoruz. Çok üzgünüm. Daha fazla konuşamayacağım” dedi.

Genç Aslanlar İş Başında

Nef Stadyumu ve Taç Spor Tesisleri’nde devam eden Galatasaray’ın yardım organizasyonlarına genç oyuncularda da katıldı. Galatasaray Futbol Akademisi oyuncuları, kulübün depremden etkilenen vatandaşlar adına düzenlediği yardım kampanyası için Nef Stadyumu’ndaydı. Sarı Kırmızılı oyuncular eşyaları kolilemeden paketleri taşımaya kadar birçok konuda gönüllülere destekte bulundular. Kulüp ise sağlık ve hijyen kuralları gereği, yardım merkezine hiç kullanılmamış, sıfır ürünlerin getirilmesi konusunda vatandaşlardan ricada bulundu.

Minik Destekçi Duygulandırdı

Deprem felaketinden etkilenen vatandaşlarımıza destek kampanyası 7’den 70’e özverili katılımlarla devam ediyor. Galatasaray’ın düzenlediği organizasyonun bu kez minik bir misafiri vardı. 6 yaşındaki Buğlem Kara’nın oyuncak ve kitaplarını deprem bölgesindeki arkadaşlarına, “Sizi çok seviyorum” notuyla göndermesi, yoğun tempoda çalışan gönüllülere de bir nebze olsun moral verdi. Kulüp de o anlardan yaptığı paylaşımla bu birlikteliği ölümsüzleştirdi.

24 Otobüsle İstanbul’a Dönüş

“Yol gideceğiz, can getireceğiz” projesi kapsamında AFAD ve Altur’un ortak girişimiyle 24 otobüs deprem bölgesine doğru yola çıktı. Depremzedeler bugün bu otobüslerle tahliye edilip İstanbul’a getirilecek.

Kaynak: Fanatik

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.