Galatasaray Avrupa Lideri Oldu

Galatasaray Avrupa Lideri Oldu
29.05.2020
226
A+
A-

Denetim ve değerlendirme firması KPMG’nin Avrupa kulüplerinden 32 kulüp arasında yaptığı araştırma sonucunu paylaşan Galatasaray yönetimi Avrupa’daki rakiplerini geride bıraktıklarını açıkladı.

İşletme Değerinde Yüzde 49 Artış Yaşadı

Galatasaray tarafından yapılan resmi açıklamada 32 takım arasında araştırma yapan denetim ve değerlendirme firmasının araştırma sonucuna göre hazırladığı 2020 Avrupa Elitler Değerlendirme Raporuna göre kulübümüz önce ki yıla göre işletme değerinde yüzde 49 artış yaşadı, yüzde artışı ile Galatasaray Avrupa’da ki rakiplerini geride bıraktı dendi.

Kulübümüz Sezonu 5 Milyon Kar İle Kapattı

Açıklamanın devamı şu şekilde; Türkiye’den iki takımın girdiği araştırmada İngiltere’de 9, İspanya’da 7, İtalya’da 6, Almanya’da 3, Portekiz ve Fransa’da 2 ve Hollanda’da bir takım olmak üzere 32 takım 2020 Avrupa Elitler Değerlendirme Raporuna girebildi. Geçtiğimiz yıla göre Paris Saint Germain yüzde 45, Inter Milan yüzde 42 ile kulübümüzü takip etmiş, 2018 yılı Ekim ayında UEFA ile yapılan anlaşmaya göre 20 milyona kadara zarar açıklama izni alan kulübümüz sezonu 5 milyon kar ile kapattı.

8 Takım İşletme Değer Kaybı Yaşadı

Hem bu nedenden hem de 2019 – 2020 UEFA Şampiyonlar Ligi grup mücadelemiz sayesinde KPMG’nın son 2020 Avrupa Elitler Değerlendirme Raporunda değerlendirildi. 32 takım arasında 8 takım işletme değer kaybı yaşarken yeni iki takımla birlikte 22 takım işletme değer kaybı oranını arttırdı, kulüplerin değer artış oranı ortalama yüzde 19 olurken kulübümüzün artış oranı yüzde 49 oldu.

En İyi İkinci Paya Sahip Takım Oldu

Avrupa’da ki 8 şampiyon takımın mali durumunun masaya yatırıldığı ve sonuçlarının KPMG tarafından Ocak ayında açıklandığı araştırmaya göre Galatasaray Kulübümüz kadro masrafı / işletme geliri oranında ki yüzde 49 oranda ki artış ile sekiz Avrupa şampiyonu takımı içerisinde en iyi ikinci paya sahip takım oldu. Galatasaray yaptığı bir hamle ile gelirini 50 milyon liraya çıkarmak için loca sahipleri ile görüştü, 150 loca sahibini arayan yönetim 3 ya da 4 yıllığına anlaşmalarını uzatmalarını teklif etti bu sayede kulüp 50 milyon lira kazanacak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.