Futbol Oynanmamalı

Futbol Oynanmamalı
27.05.2020
222
A+
A-

Trabzonspor eski başkanı Sadri Şener yerel bir televizyonda canlı yayına katıldı ve ülkede futbolunu değerlendirdi. Liglerin 12 Haziran itibari ile başlayacağını hatırlatan Sadri Şener futbolun oynanmaması gerektiğini dile getirdi.

12 Haziran Sanki Biraz Erken Oldu

Şener sağlık açısından futbol oynanamamalı çünkü spor dalı araya sosyal mesafe konarak oynanan bir oyun değil, herhangi bir takımın herhangi bir çalışanında korona virüs tespit edildiğinde takım karantinaya alınacak ve futbol oynanamayacak böyle durumlar ve riskler olası ihtimaller. Benim şahsi görüşüm Avrupa’ya uyup uymayacağını bilemem ama Temmuz ve Ağustos’ta hızlandırılmış ir şekilde Pazar ve Çarşamba günleri oynanıp ligin bitirilmesi. Ya da benimde hoşuma giden şekilde bu haliyle ligi tescil eder, küme düşmeyi kaldırırsın zaten takımların çok puan alacağına inanmıyorum, 12 Haziran sanki biraz erken oldu dedi.

En Büyük Sıkıntıyı Nihat Özdemir Yaşıyor

Türkiye Futbol Federasyonu ve başkan Nihat Özdemir’in süreçte işlerinin çok zor olduğunu söyleyen Trabzonspor eski başkanı Sadri Şener bu süreçte en büyük sıkıntıyı Nihat Özdemir yaşıyor çünkü bu işin bir de arka planı var, arkada ekonomi var, oynanması yönünde baskı var, yayıncı kuruluş ve sponsorlar var, kulüplerin içinde olduğu ekonomik tablo var. İnsanlar para kazanamazsa sağlık olur mu?

Bir Test Pozitif Çıkarsa Ne Olacak

Ama sağlık bakanlığı sorumluluğun Türkiye Futbol Federasyonunda olduğunu açıkladı peki bir test pozitif çıkarsa ne olacak ifadelerini kullandı. Kulüplere bu süreçte destek olunması gerektiğini ve borçların bankalara olduğunun altını çizen Sadri Şener hükümetin bu konuda bir şeyler yapması gerektiğine vurgu yaptı.

Şampiyon Başakşehir Olursa Türkiye’ye Yazık Olur

Teknik Direktörlerin önemli isimlerinin ligleri oynamak istemediğini ifade eden Trabzonspor eski başkanı Sadri Şener İstanbul hegemonyası Trabzon’a başkaldıracak değil şu an 4 takım yarış halinde şayet Başakşehir şampiyon olursa Türkiye’ye yazık olur. Kendileri alınganlık göstermesin ama zaten seyircileri yok, şu an da hangi takım ne durumda, form tutabildiler mi hiçbir şey belli değil, antrenmanların hırsla yapıldığını da zannetmiyorum, herkes korkarak çalışıyordur tüm bunlara rağmen alınan karara saygı duymak lazım dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.