Formula 1’de Yeni Düzenlemeler » Spor Haber Ajansı

Formula 1’de Yeni Düzenlemeler

Formula 1’de Yeni Düzenlemeler
28.05.2020
1.234
A+
A-

Uluslararası Otomobil Federasyonu bazı düzenlemeler için onay verdi, Formula 1 tarafından yapılan açıklamaya göre 2021 yılı için takımlara belirlenen bütçe sınırı 175 milyon dolardan 145 milyon dolara çekildi. 2022 yılı içinse bütçe sınırı 140 milyon dolara, 2023 yılı için 135 milyon dolara indirildi.

F1 Araçlarının Ağırlığı 749 Kg’a Çıkarılıyor

Bütçe sınırı yalnız araç performansları üzerinde yapılan harcamaları kapsıyor, pilot ücretleri, reklam giderleri ve en yüksek maaşa sahip 3 personelin ücretleri bütçe sınırlamasına dâhil edilmiyor. Formula 1 tarafından duyurulan 2021 yılı için belirlenen yeni kurallara göre F1 araçlarının minimum ağırlığı 746 kg’dan 749 kg’a çıkarılıyor.

Formula 1 Belçika Etabı İçin Kararını Açıkladı

Kural bir takım şampiyonayı ne kadar geri bitirirse o kadar fazla süre gelecek sezon aracına rüzgâr tüneli testi yapabilecek. Ayrıca güç ünitesi üreticisinin sezon boyu yapabileceği yükseltme sayısı ile araçların yere basma kuvvetleri de sınırlandırıldı. Bu arada Formula 1 Belçika etabı için kararını da açıkladı, ertelenen Belçika Grand Prix seyircisiz gerçekleşecek açıklamayı duyuran Valon Bölgesi Başkanı Elio Di Rupa 30 Ağustos tarihinde Belçika Grand Prix’in seyircisiz tamamlanacağını söyledi.

5 Temmuz Avusturya Yarışı İle Başlama Planları Yapılıyor

Spa- Francorchamps Pistinde gerçekleşen organizasyon için bilet satışları askıya alınmıştı. Korona virüs salgını nedeni ile şu ana kadar 10 etabı ertelenen Formula 1 sezonunun 5 Temmuz tarihinde Avusturya’da ki yarışla başlamasının planları yapılıyor. Michael Schumacher’in ardından 6 kez şampiyon olarak ikinci sıraya yerleşen İngiliz pilot Lewis Hamilton son 32 yılın en zengin sporcusu seçildi. Gelirini 37 milyon sterlin arttıran 35 yaşında ki pilot Lewis Hamilton 224 milyon sterlin ile Birleşik Krallık’ta ilk sıraya yerleşti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.