FIBA’nın Tarihi Netleşti

FIBA’nın Tarihi Netleşti
17.06.2020
275
A+
A-

FIBA sezona devam etmeme kararı aldı, FIBA Avrupa Kupası, Kadınlar EuroLeague ve Kadınlar EuroCup turnuvalarında şampiyon ilan edilmeyecek. Telekonferans yöntemi ile toplanan Uluslararası Basketbol Federasyonu tarafından alınan karara göre 2019 – 2020 sezonu oynanmayacak ve sezonda şampiyon açıklanmayacak.

Turnuvaların İptali İçin Oy Kullanıldı

FIBA Başkan Yardımcısı ve FIBA Avrupa Başkanı Turgay Demirel başkanlığında gerçekleşen toplantıya telekonferans ile FIBA Başkanı Hamane Niang, Genel Sekreter Andreas Zagklis, Avrupa Genel sekreteri ve Avrupa Genel koordinatörü Kamil Novak katıldı. Mart ayında ertelenen kupa turnuvalarının iptali için oy kullanılan toplantıda karşılaşmaları iptal edildikten sonra çeyrek final aşamasında bulunan tüm kulüplerin yönetmeliğe göre sıralama puanı almasına karar verildi.

Sezon Eylül Ve Ekim Aylarında Başlatılacak

2020 – 2021 basketbol sezonu seyircili ya da seyircisiz olmak şartı ile yerel ve ulusal mevzuata göre Eylül ve Ekim aylarında başlatılacak, Pandeminin durumuna göre sezona başlanamaması halinde ise azaltılmış maçlar ile otomatik olarak Ocak 2021 tarihine ertelenecek. Eylül ve Ekim ayında sezon açıldıktan sonra korona virüs nedeni ile tekrar sezonun durması halinde ise o zamana kadar oynana karşılaşmalara saygı gösterilerek yeni azaltılmış ya da daha kısa karşılaşma sistemi önerisinde bulunulacak. Toplantıda ayrıca yeni sezon kura çekimleri geçici bir tarih olarak Ağustos 17 ve 18 olarak belirlendi.

Elemeler Kasım 2020 Ve Şubat 2021 Tarihlerinde

Kadınlar elemeleri Kasım 2020 ve Şubat 2021 tarihlerinde oynanacak, Kasım’da oynanamaması halinde karşılaşmalar Şubat 2021 tarihine ertelenecek, Şubat’ta ise 15 günlük elemelerde 4 maç oynanacak Maçlar Perşembe, Pazar, Çarşamba ve cumartesi günleri oynanacak ve oyuncular 14 Şubat tarihinde takımlarına dönecek. Erkeklerde ki elemelerde ise oynanamaması halinde Kasım 2020 Şubat 2021’e,Şubat 2021 ise Temmuz 2021’e ertelenecek.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.