Fenerbahçe'ye Kenan Koçak İddiası » Spor Haber Ajansı

Fenerbahçe’ye Kenan Koçak İddiası

Fenerbahçe’ye Kenan Koçak İddiası
17.12.2021
216
A+
A-

Sezon başından bu yana tartışmaların odağındaki isim olan Vitor Pereira; alınan başarısız sonuçların devamı durumunda, devre arasında takımdan gönderilebilir. Yönetimden pek çok ismin de Pereira’nın performansından hoşnut olmadığı ve bu durumu Ali Koç’a ilettiği belirtilirken; kulüp içindeki kaynaklardan gelen haberlerde ise Fenerbahçe‘nin yeni antrenör araştırmalarına başladığı iddia ediliyor. Devre arasında yabancı antrenör aramak istemeyen sarı lacivertli ekip; yerli ve Avrupa futboluna hakim bir antrenör getirmeyi planlıyor.

Vitor Pereira’nın yerine gündeme gelen isim; sezon başında da sarı lacivertlilerle adı anılan Slaven Bilic olmuştu. Bilic’in kulübüyle olan sözleşmesinin feshi için tazminat ödeme gerekliliğinin olması; anlaşmanın imzalanmasını engellemişti. Ancak Bilic’in sözleşmesinin sona ermesi, Fenerbahçe’nin yeniden nabız yoklamasına yol açtı. Buna rağmen Hırvat çalıştırıcıyla maddi konularda yeniden anlaşamayan Fenerbahçe; yerli antrenör arayışına gitti. Bu arayışta ortaya çıkan ilk isim ise; Milli Takım’ın yardımcı antrenörü Kenan Koçak oldu.

Fenerbahçe'ye Kenan Koçak İddiası 1

Almanya Bundesliga 2’de Hannover’le başarılı bir dönem geçiren Kenan Koçak; takımın maddi sıkıntılarına rağmen orta sıralarda kalmasına yardımcı olmuştu. Sonraki süreçte yaşanan anlaşmazlıklar sonrası takımdan ayrılan Koçak; Stefan Kuntz’un Milli Takım’ın başına geçmesiyle birlikte, yardımcı antrenör görevine getirildi. Fenerbahçe’nin Kenan Koçak’la anlaşması durumunda, şu anki görevi nedeniyle TFF’nin kapısını çalması gerekecek. Milli Takım antrenörlüğü için 2024’e kadar sözleşme imzalayan Koçak; aynı anda Fenerbahçe’de de görev alabilir. Ancak bu durumun TFF’nin onayından geçmesi gerek. Fenerbahçe’nin 40 yaşındaki teknik adama önereceği sözleşmenin detayları ise henüz netlik kazanmadı.

Almanya futbolunun yetiştirdiği antrenörlerden olan Kenan Koçak; Wfr Mannheim ve Waldhorf Mannheim’da sportif direktörlük ve teknik direktörlük görevlerini uzun süreler boyunca yürütme başarısını gösterdi. Sonrasında Sandhausen’da iki yıl boyunca görev yapan ve beğeni toplayan Koçak; 2019-2021 yılları arasında ise Hannover 96’da teknik direktörlük görevini üstlendi. Hannover’deki performansı beğenilen genç antrenör; Eylül 2021’den beri Milli Takım’da görev almakta.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.