Fenerbahçe’nin Teknik Direktörü Kim Olacak

Fenerbahçe’nin Teknik Direktörü Kim Olacak
12.06.2020
278
A+
A-

Şampiyonluk için uzun uğraşlar veren Fenerbahçe bu yıl şanssızlıkları ile kaybeden tarafta oldular. Kendini güçlendirerek yükseltme amacında olan sarı lacivertli takım kritik puan kayıplarını bu yıl ne yazık ki yaşadılar. Üst üste yaşanan mağlubiyetlerin ardından ise Fenerbahçe kendi bünyesini yenileme kararı almıştı. Yeniliğin ardından şampiyonluk hayallerini gerçekleştireceğine tam inanan Fenerbahçe tam gaz çalışmalarına devam ediyor.

Fenerbahçe’nin teknik direktörlük koltuğunda oturan Ersun Yanal bu koltuğunu boşalttıktan sonra kimin geçeceği hep merak konusu olmuştu. Bununla alakalı 3 aydan beri çalışmalar yapılıyordu.

Kimler Teknik Direktörlük İçin Düşünüldü

Uzun zamandır Fenerbahçe’de top koşturan Emre Belözoğlu takımda sportif direktörlük yapılacağı söyleniliyordu ama takımın genel teknik direktörü için kesin bir isim söylenilemiyordu. Yerli isimlerin de konuşulduğu teknik direktörlük koltuğu için yabancı isimler de gündeme gelmişti. Bu yerli isimlerden en çok gündeme gelen isim Erol Bulut’tu. Erol Bulut dışında ise yabancı antrenörlerin isimlerinin daha sık anıldığı durumda Nenad Bjelica’a da sarı lacivertli takım teklif götürüldüğü öğrenildi. Hırvat asıllı olan antrenör ile Fenerbahçe sözleşmelerde anlaşamadığı söyleniyor. Jorge Jesus, Manuel Pellegrini, Rui Vitoria ve Zlatko Dalic isimleri antrenörlük için konuşulan diğer isimlerdir. Sergiy Rebrov ismiyle Ali Koç’un bizzat görüştüğü ve teknik direktörlüğe getirmek istediği duyuldu. Ferencvaros takımında olan isimin Fenerbahçe’ye gelip gelmeyeceği net değil. Romanya basını ise bu görüşme sonucu Sergiy Rebrov’un kabul ettiğine dair bir bilgi ortaya koydu. Yalnız tarafların ağzından açıklanmış bir durum yok. Bu süreçte ise boş kalan yere Tahir Karapınar duruyor.

Sergiy Rebrov Kimdir?

Bir ara Fenerbahçe’de de oynayan Ukranyalı eski futbolcu ve şimdi ise teknik direktördür. 46 yaşındaki sporcu şu an ise FK Dinamo Kyiv takımında teknik direktörlük yapıyor. Türkiye’de de takip edilen ve sevilen Rebrov başarısını artırmaya devam ediyor.

Tahir Karapınar Kimdir?

53 yaşında olan eski futbolcu şu an teknik direktörlük yapıyor. İzmirli olan sporsever Tahir Karapınar orta sahaya hakim bir futbolcuydu. Şu an ise gündemi karışık olan Fenerbahçe’nin geçici teknik direktörlüğünü yapıyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.