Fenerbahçe'de Transfer Seferberliği Başlıyor » Spor Haber Ajansı

Fenerbahçe’de Transfer Seferberliği Başlıyor

Fenerbahçe’de Transfer Seferberliği Başlıyor
31.03.2022
175
A+
A-

Yeni sezona genç ve dinamik bir kadroyla girmeyi amaçlayan Fenerbahçe; geçtiğimiz günlerde beş oyuncusuyla birden nikah tazelemişti. Gelecek planlarında bu isimleri merkezde tutmayı amaçlayan yönetim; bu sezonun sonunda kadroda önemli bir temizlik harekatına girişecek. Transfer çalışmalarını da yine potansiyelli isimler etrafında şekillendirmesi beklenen sarı lacivertli ekibin; maaş beklentisi düşük isimlerle yola devam etmesi amaçlanıyor. Bu harekatın ilk ayağı sözleşme yenilemeyle tamamlanırken, ikinci ayağın ise teknik direktör sürecinin tamamlanması sonrası başlatılması bekleniyor.

TFF tarafından yürürlüğe konulan yabancı oyuncu kuralına göre hareket alanını genişletmeye çalışan Ali Koç ve ekibi; teknik direktör tercihini de bu şartlar altında yapacak. Alt yapıdan bir ismi ilk 11’e koyma zorunluluğunu ve 4 yerli oyuncuya yer verme kuralına uygun çalışacak isimlerle ilerlemek isteyen Fenerbahçe; Roger Schmidt ve Jöachim Löw isimlerine yoğunlaştı. Roberto Mancini ise transfer bütçesinin yükseltilmesi isteği nedeniyle geri plana bırakıldı. Genç oyunculara yer açan bir sisteme odaklanan sarı lacivertliler; yerli antrenör tercihi halinde de bu şartı ön planda tutacak.

Kadroda bulundurulması gereken yabancı sayısı 12’ye düşürülürken; en fazla 7’sinin ilk 11’de yer alabilecek. Bu nedenle yabancı sayısı kiralık isimlerle birlikte 17’ye çıkan Fenerbahçe’nin de ilk temizliği bu alanda yapması bekleniyor. Gönderilmek istenen yabancı oyuncularda ilk sıraları Jose Sosa, Luiz Gustavo, Mbwana Samatta, Max Meyer, Maurico Lemos ve Steven Caulker kaplıyor. Sosa’nın kontratının sona ermesi, oyuncunun gönderilmesini kesinleştirdi. Gustavo’nun da önümüzdeki sezon itibarıyla serbest kalması da, satış ihtimalini oldukça arttırdı. Brezilyalı yıldızın, maaşını karşılayan herhangi bir kulübe bedelsiz yollanması gündemde.

Fenerbahçe'de Transfer Seferberliği Başlıyor 1

Takıma dönmesi muhtemel diğer kiralık isimlerin de satılması veya kiralanması için büyük bir çaba sarf edilecek. Hull City’e kiralanan Allahyar Sayyadmanesh’in ise İngiliz ekibi tarafından bonservisinin alınması bekleniyor. Kiralık olarak kadroya katılan Diego Rossi’nin 6 milyon euroluk satın alma opsiyonunun kullanılması gündemde. Ancak diğer yabancıların durumu ve yeni teknik direktörün Rossi’yi isteyip istemeyeceği; bu hamledeki en önemli unsur konumunda. Sezon başında kadroya katılan Mergim Berisha’nın da kiralanma ihtimali yüksek görülüyor. Ayrıca son dönemde kadroda yer alamayan Enner Valencia ve Marcel Tisserand ise; teklif gelmesi halinde satılacak isimler arasına konuldu. Filip Novak’ın da sol bek transferi sonrasında kulüpte kalma ihtimali değerlendirilecek.

Yeni sezonda ana omurgayı oluşturması beklenen isimlerden Pelkas, Szalai ve Kim’den birine yüksek teklif gelmesi durumunda da satışına onay verilecek. Bu sezonun sonlarına doğru performans vermeye başlayan Pelkas; satış konusunda gözde isim konumunda. Kim ve Szalai ise; astronomik bedellerin teklif edilmesi halinde satılacak. Yerli oyuncularda ise; kadro dışı bırakılan Mesut ve Ozan’ın gönderilme ihtimali konuşuluyor. Ayrıca Nazım Sangare’nin de gönderilme ihtimali yüksek görülüyor. Berke Özer’le kontrat yenilemesi yapılmayacağı da kesinleşirken; Serdar Aziz’in 2 yıl daha Fenerbahçe’de kalmasına kesin gözüyle bakılıyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.