Fenerbahçe’de Teknik Direktörlüğün En Güçlü Adayı İsmail Kartal! » Spor Haber Ajansı

Fenerbahçe’de Teknik Direktörlüğün En Güçlü Adayı İsmail Kartal!

Fenerbahçe’de Teknik Direktörlüğün En Güçlü Adayı İsmail Kartal!
22.06.2023
130
A+
A-

Sarı lacivertli ekipte yeni teknik adamın yerli olacağı kesinleşmişti. Başkan Ali Koç, olaylı geçen Mali Genel Kurul’da, “Yeni teknik direktör için birçok kişiye sorduk. Bir kısmı ‘Türk olsun’ diyor, bir kısmı ‘Türkiye’yi bilen yabancı olsun’ diyor. Piyasada müsait olan geçen seneye göre çok daha fazla hoca var. Tüm bu görüşlerin ardından, Türkiye’yi bilmeyen, Türkiye’de çalışmayan hoca ile çalışmanın risk olduğuna karar verdik” demiş ve eklemişti:

‘Türkiye’yi İyi Bilen Yabanci Hoca 3’ü geçmiyor’

“Diğer taraftan camiayı bilecek, camianın evladı olacak, Fenerbahçe DNA’sını bilebilecek, Samandıra’ya ruh aşılayacak biri olsun düşüncesi de var. Şimdi baktığımız zaman, Türkiye’yi iyi bilen yabancı hoca 3’ü geçmiyor. Camiayı ve ruhunu bilen 2 Türk hoca çıkıyor. Camiayı bilen bir Türk teknik adamla çalışacağız.”

Toplantı Sonrası Netleşti

Fenerbahçe’de teknik direktörlük için eski isimlerinden Aykut Kocaman, Emre Belözoğlu, İsmail Kartal ve Volkan Demirel ön plana çıkmıştı. Yerli ve kulübü iyi bilen bir hoca arayan Fenerbahçe’de adaylardan Aykut Kocaman’ın, “Bu denklemin içinde yokum” açıklaması, Emre Belözoğlu’na ise Ali Koç tarafından sıcak bakılmaması nedeniyle bu isimler listeden çıkarıldı.

Fenerbahçe’de Teknik Direktörlüğün En Güçlü Adayı İsmail Kartal! 1

Bir Araya Geleceklerdi

Böylelikle öncelikli hedefin Volkan Demirel ve İsmail Kartal olduğu netleşmişti. Yönetim kurulu toplantısında bu isimler üzerinde yoğunlaşılması yönünde bir düşünce ortaya çıktı. Alınan bilgiye göre Başkan Koç ve kurmayları, bu hafta içi hem Kartal hem de Demirel’le bir araya geleceklerdi.

Fenerbahçede teknik direktörlük için tüm oklar onu gösteriyor

Devam Edeceğinin Sinyalini Verdi

Volkan Demirel düzenlediği basın toplantısında Hatayspor’da devam edeceğinin sinyallerini verdi. Tüm bu gelişmelerin ardından Fenerbahçe Teknik Direktörlüğü için en güçlü aday olarak İsmail Kartal ismi öne çıkmaya başladı.

Kaynak: Fanatik

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.