Fenerbahçe'de Sözleşme Krizi Çözüldü! 6 Yeni Kontrat Geldi! » Spor Haber Ajansı

Fenerbahçe’de Sözleşme Krizi Çözüldü! 6 Yeni Kontrat Geldi!

Fenerbahçe’de Sözleşme Krizi Çözüldü! 6 Yeni Kontrat Geldi!
17.03.2022
148
A+
A-

Sezonu inişli çıkışlı bir grafikle geçiren ve pek çok açıdan hayal kırıklığına uğrayan Fenerbahçe; yeni sezon için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Başkan Ali Koç’un önümüzdeki sezonun teknik direktörü için arayışlarını sürdürdüğü; bizzat kendisi tarafından Divan Kurulu’nda açıklanmıştı. Bununla birlikte takımın bu sezona dair en çok heyecan veren unsurları olan genç yıldızlarla da beklenen sürece girildi. Kontrat sürelerinde sıkıntı olan bu isimlerin büyük bir çoğunluğu; uzun vadeli olarak Fenerbahçe’yle anlaşma sağladılar.

Fenerbahçe’nin sosyal medya hesapları, dün akşam saatlerinde konu hakkında ilk açıklamayı yaptı. Taraftarlarca bu sezona dair en çok beklenen şey olarak gözlemlenen bu durumun nihayete ermesi; takımın gelecek planlarının oluşmaya başladığına dair ilk sinyalleri vermiş oldu. Sözleşme imzalanacak oyuncuların isimlerini metinde belirten bu açıklama; bugün yapılacak imza töreninin habercisi niteliğindeydi. Kontratı uzatılan Arda Güler, Ferdi Kadıoğlu, Muhammed Gümüşkaya, Melih Bostan ve Osman Ertuğrul Çetin; yeni sözleşmelerini 1907 Tribünü’nde yapılacak basın toplantısında imzalayacak. Benfica alt yapısından transfer edilen İsak Vural ise; bu törenle birlikte basına tanıtılacak ve törende yer alan 6. futbolcu olacak.

Sarı lacivertli ekibin yaptığı açıklamada kontrat süreleriyle alakalı bilgi verilmezken; kulüp içerisinden gelen bilgilerle sürelere dair tahminler yürütülmekte. Arda Güler ve Ferdi Kadıoğlu’nun kontratlarını 3’er yıl uzattığı iddia edilirken; Muhammed, Melih ve Ertuğrul’un 4 yıllık kontratlara imza atacağı öğrenildi. İsak Vural’ın da 5 yıllığına Fenerbahçe renklerine bağlandığı da gelen bilgiler arasında yer aldı. Kulübün önümüzdeki yıllarda bu oyuncular üzerine kadro yapılanmasını kurmak istediği de, yakın kaynaklardan basına yansıyan bilgilerden oldu.

Fenerbahçe'de Sözleşme Krizi Çözüldü! 6 Yeni Kontrat Geldi! 1

Ferdi Kadıoğlu’nun ve Arda Güler’in Avrupa’nın dev ekipleri tarafından takip edilmesi; Fenerbahçe taraftarının uzun bir süredir kontrat uzatma süreci konusunda tedirginlik yaşamasına yol açmıştı. Sezon başından bu yana Fenerbahçe kadrosunda beklentileri en çok karşılayan oyuncular arasında yer alan bu iki isim; kulübün gelecekte kazanacağı başarılarda ve bonservis değerlerinde de en önde görülmekteler. Muhammed Gümüşkaya’nın da sezonun ilk yarısında Fenerbahçe’deki istikrarlı performansı ve sonrasında kiralandığı Giresunspor’da da başarılı olması; bir diğer alt yapı kökenli ismin takımda kalacağını işaret etmekteydi. Melih, Ertuğrul ve İsak’tan da kulübün büyük beklentiler içerisinde olduğu öğrenildi.

Sezon sonunda sözleşmesi bitecek diğer isimlerin törende yer almaması ise; takımdan ayrılacaklarına dair yorumları daha da güçlendirdi. Özellikle de kalede bu sezon beklentileri karşılayamayan Berke Özer’in yeni sözleşmeye imza atmaması; genç yıldızın önümüzdeki sezon Avrupa’ya gideceği iddialarını doğrular nitelikte oldu. Bu sebeple kaleye Altay’ın yedeğinin alınması; sarı lacivertlilerin transferde öncelik vereceği yerler arasında girdi. Serdar Aziz’le yeni kontrat için görüşmelerin sürdüğü bilgisi basına yansırken; Jose Sosa’yla ise yolların ayrılacağı neredeyse kesin bir konumda.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.