Fenerbahçe'de Divan Kurulu Heyecanı! » Spor Haber Ajansı

Fenerbahçe’de Divan Kurulu Heyecanı!

Fenerbahçe’de Divan Kurulu Heyecanı!
25.03.2022
100
A+
A-

Fenerbahçe‘de geçtiğimiz günlerde açıklanan Divan Kurulu başkanlık seçimi tarihi; kulüp içerisinde yepyeni bir heyecanın yaşanmasına neden oldu. Uzun yıllar sonra yapılacak en çok adaylı seçim olması; Fenerbahçe kongrelerinde yeni bir dönemin başlayacağının habercisi niteliğinde. 4 iddialı adayın birden katıldığı bu yarışın; seçim süreci ve sonrasında tüm gözlerin Fenerbahçe’de olmasını sağlayacak bir süreç olması bekleniyor.

2014 yılından bu yana Divan Kurulu başkanlığını yürüten Vefa Küçük, bu seçim için de adaylığını açıkladı. Mevcut başkan Vefa Küçük’ün yanı sıra Nail Kır ve Sait Yılmaz’ın da aday olduğu; Fenerbahçe TV’de yapılan canlı yayın aracılığıyla resmileşti. Canlı yayının yapılmasından kısa bir süre sonra ise; seçimin bir anda popülerleşmesini sağlayan ismin adaylık için yaptığı basın toplantısı medyada yer buldu. Fenerbahçe camiasında bu seçimdeki en büyük sürpriz olarak nitelendirilen ve dün itibarıyla adaylığı resmileşen isim; ünlü gazeteci Uğur Dündar oldu.

Adaylığı hakkında yaptığı konuşmada Fenerbahçe camiasını yeniden birleştirmeyi hedeflediğini söyleyen Dündar; sarı lacivertli ekibin uzun yıllardır bir üyesi olmaktan gurur duyduğunu da belirtti. Dündar; Fenerbahçe tarihinin Kuvayı Milliye ve Cumhuriyet’in kuruluşunda dahi büyük etkileri olduğunu ve günümüzde dahi ülkenin temel taşlarından biri olduğunu da sözlerine ekledi. Üç yıllık bir süre zarfında göreve talip olduğunu açıklayan başarılı gazeteci Dündar; seçilmesi halinde Fenerbahçe’deki çatlak sesleri sonlandırmayı ve kulübün birliğini yeniden sağlamayı vaat etti. Fenerbahçe’nin akil insanlarının oluşturduğu senatonun başına geçmekten gurur duyacağını söyleyen Dündar; bu görevi başarıyla yerine getirmek adına büyük bir çaba sarf edeceğine de sözlerinde yer verdi.

Fenerbahçe'de Divan Kurulu Heyecanı! 1

Mevcutta Divan Kurulu Başkanlığı görevini yürüten ve bu seçimde de aday olan Vefa Küçük’ün söylediği; “Uğur Dündar bir projenin adamı, Fenerbahçe’yi bölmeye çalışıyor.” sözleri de bu açıklamada yerini aldı. Uğur Dündar; Vefa Küçük hakkında hiçbir şey söylemeyeceğini, lise arkadaşı ve rakibi hakkında söyleyeceklerinin yanlış anlaşılmasını istemeyeceğini belirtti. Adaylığının açıklandığı basın toplantısında kalabalık bir kitleye seslenen Uğur Dündar’la birlikte Fenerbahçe’nin efsane futbolcularından Aykut Kocaman ve ünlü oyuncu Müjdat Gezen de görüntülendi.

Fenerbahçe Divan Kurulu seçimi; 9 Nisan 2022 Cumartesi günü yapılacak. Faruk Ilgaz Tesisleri’nde yapılacak seçimde, 10:00 ile 15:00 saatleri arasında oy kullanma işlemi gerçekleştirilebilecek. Kongreden 10 gün önceye dek aidatlarını yatırmayan üyeler; seçim sürecinden men edilecek. Fenerbahçe Divan Kurulu üyesi olabilmek için, 25 yıl boyunca kongre üyesi olma şartı aranmakta. Bu süreyi dolduran Fenerbahçe üyeleri; seçimde Uğur Dündar, Vefa Küçük, Sait Yılmaz ve Nail Kır isimlerinden birine oy verebilecek.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.