Fenerbahçe Teknik Direktörü Tahir Karaman

Fenerbahçe Teknik Direktörü Tahir Karaman
09.06.2020
474
A+
A-

Süper ligi kalan 8 haftasını teknik direktör bulmadan geçiren Fenerbahçe hamle yaptı ve Tahir Karaman’ı kalan 8 hafta için teknik direktör olarak görevlendirdi. Takımı tecrübeli teknik hocaya emanet etmek isteyen ve teklif götüren Fenerbahçe 8 hafta sonunda Tahir Karaman’a alt yapıda görev verecek.

Karaman’ın Alt Yapıda Görev Yapması Da İsteniyor

Pro lisans sahibi olmadığından dolayı 12 yıl sonunda Fenerbahçe kulübüne dönen Mehmet Aurelio kulübün başında sahaya çıkma yetkisine sahip değil bu nedenle gelecek sezonda kulüpte sportif direktör olarak görev yapacak olan Emre Belözoğlu teknik direktörlük için Tahir karaman ismini önerdi. Yönetimin gündeme alması sonucu deneyimli teknik hocaya teklif götürüldü, sarı lacivert yönetimi gelecek sezonda Karaman’ın alt yapıda görev yapmasını da istiyor.

Altay’da Kariyerine Başladı

Altay’da yardımcı antrenör olarak kariyerine başlayan Tahir Karaman, Altay, Gaziantepspor, Konyaspor ve Manisaspor’da yardımcı antrenörlük görevlerini yürüttü. 1967 yılında İzmir’de dünyaya gelen Tahir Karaman Göztepe ve Altay’da forma giydi, 2002 yılında siyah beyaz forma ile futbol hayatını sonlandıran Karaman efsane olduğu Altay kulübünde 2004 yılında yardımcı antrenörlüğe başladı. 2009 yılında kadar kulüpte farklı görevlerde bulunan teknik adam 2011 yılında Gaziantepspor kulübünün başına geçti. 2013-2014 yıllarında Manisaspor’da 2017 yılında Konyaspor’da görev aldı.

Fenerbahçe İle Sahaya İnecek

53 yaşında ki deneyimli teknik adam Tahir Karaman 8 haftalık süper ligin kalan maçlarında Fenerbahçe ile sahaya inecek, kulübü 8 hafta kendisine emanet etmek isteyen Fenerbahçe yönetimi Tahir Karaman’ın tecrübelerinden yararlanmak için gelecek sezonda alt yapıda görev almasını istiyor, sarı lacivertliler Emre Belözoğlu’nun önerisi üzerine başarılı çalıştırıcıya teklif götürdü.

Kulüp Pro Lisanslı Teknik Direktör İle Çıkmak Zorunda

Pro lisansı olmayan teknik direktör ile en fazla iki maça çıkma hakkını Murat Zeki Göle ile kullanan Fenerbahçe 12 Haziran tarihinde başlanacak süper lige pro lisansı olan bir teknik direktör ile çıkmak zorunda. Fenerbahçe’de halen alt yapıda koordinatör olarak çalışan Serdar Dayat’ın pro lisansı var ancak Dayat tercih edilmedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.