Fenerbahçe Szymanski İçin Anlaşma Sağladı » Spor Haber Ajansı

Fenerbahçe Szymanski İçin Anlaşma Sağladı

Fenerbahçe Szymanski İçin Anlaşma Sağladı
11.07.2023
101
A+
A-

Transfer döneminin hızlı ekiplerinden sarı lacivertli ekip, takviyelerini sürdürmeye hazırlanıyor.

Son olarak Alexander Djiku transferini açıklayan Fenerbahçe, bir transferi daha bitirmek üzere. Kanarya, yönetimin ve İsmail Kartal’ın çok istediği bir transferde daha mutlu sona ulaşıyor. Arda Güler’in ayrılığı sonrası yaratıcı ve ofansif yönü güçlü bir oyuncu arayışına giren Fenerbahçe ilk hedef olarak Sebastian Szymanski’yi belirlemişti.

Galatasaray’ın da durumunu araştırdığı Polonyalı yıldız için yapılan girişimlerde önemi mesafe kat edildi. Fenerbahçe, 24 yaşındaki yıldızla 2.5 milyon Euro maaş üzerinden 4 yıllık sözleşme için el sıkıştı. Ardından Dinamo Moskova ile yürütülen hazırlıklar hızlandı.

Fenerbahçe Szymanski İçin Anlaşma Sağladı 1

Sonraki Satıştan Pay

Rus ekibi kapıyı 20 milyon Euro’dan açıktan sonra sıkı pazarlıkla 14 milyon Euro’ya kadar düşmüştü. Tarafların, 10 milyon Euro + 4 milyon Euro karşılığında anlaşma sağladığı kaydedildi. Dinamo Moskova ayrıca Szymanski’nin sonraki satışından yüzde 20 pay alacak. Fenerbahçe, Mavi-Beyazlılar’la şimdi ödeme planı başta olmak üzere son prosedürler hakkında görüşmelere devam ediyor. Bu transferin kısa süre içerisinde resmiyet kazanması bekleniyor.

Beklentiyi Gösterecek

Kulüplerin imzaları atmasının hemen ardından Sebastian Szymanski’nin, Moskova’dan ayrılarak Rusya’nın bir diğer şehrine, Fenerbahçe’nin kamp yaptığı St.Petersburg’a geçeceği belirtildi. Bu arada Fenerbahçe Yönetimi, Polonyalı yıldıza Arda Güler’den boşalan 10 numaralı formayı teslim etmeyi planlıyor. Sarı-Lacivertliler bu hareketle, Szymanski’den beklentilerinin ne kadar büyük olduğunu göstermiş olacak.

Kaynak: Fanatik

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.