Fenerbahçe Kayserispor Karşılaşması

Fenerbahçe Kayserispor Karşılaşması
13.06.2020
248
A+
A-

Covid-19 virüsü sebebiyle ara verilen spor müsabakaları Süper Lig devam eden maçlarına ara verdirmişti. Korona virüsü sebebiyle alınan önlemler kapsamı içerisinde olan ve belli bir süre oynanmayan maçlar futbol sever camiasında da bir durgun havanın yaşanmasına neden olmuştu. Uzun süren ayrılık aşamasının ardından ise ilk maç seyircisiz de olsa gerçekleşeceği Süper Lig tarafından açıklanıp merak havasına sebep olmuştu. Dün 87 gün ara sonunda Süper Lig geri döndü. Geri dönüşünü 12 Haziranda Fenerbahçe ve Kayserispor ile gerçekleştirdi. Uzun süren ayrılığın sebebi ile bu maç sporseverlerin sabırsızlıkla beklediği bir maç oldu. Maç ise 2-1 sonuçla Fenerbahçe’nin galibiyeti ile sonuçlandı.

En Son Maç Üzerinden 87 Gün Geçti

Korona virüs sebebiyle en son 16 Martta gerçekleşen Süper Lig maçının ardından 87 gün geçmişti. Normalde 26. haftasında olan Süper Lig maçları bu ara boyunca futbolcuları dinlendi. İlk maçını 27. haftası maçını Süper Lig Fenerbahçe ve Kayserispor karşılaşması ile gerçekleşti. Oynanan maçta ev sahipliğini Fenerbahçe yaptı.

Bu Maç İçin Yapılan Yorumlar

İki takımın hazırlıkla çıktığı maçta Fenerbahçe’ye futbol yorumcuları olumlu eleştiriler yaptı. Covid-19 virüsü sebebiyle ara verilen dönemin ilk başı takım üyeleri tarafından tatil gibi algılansa da sonraki dönemlerinde çalışmalar yapılmış ve antrenmanlar düzenlenmişti. Sıkı çalışmalarını gerçekleştiren takım oyuncuları yeni dönemde nasıl hazırlıklı olduklarını göstermiş oldular.  Süper Lig’de kendini yükselten Kayserispor bu başarısını devam edip ettirmeyeceği merak konusuydu lakin galibiyeti tadan takım Fenerbahçe oldu.

Fenerbahçe Öncesinde Ne Düşünüyordu?

8 maç anlaşması olan teknik direktörü Tahir Karapınar üzerinde çok büyük bir sorumluluk olduğunu belirtmişti maç öncesi. Ersun Yanal’ın görevini bırakması, Fenerbahçe’nin Süper Lig puan durumunda gerilemesi, gol atamama gibi şansızlıkları barındıran Fenerbahçe bu maçla tekrar morallerini toparladı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.