Fenerbahçe, Atatürk'ü Saygı Zinciriyle Andı » Spor Haber Ajansı

Fenerbahçe, Atatürk’ü Saygı Zinciriyle Andı

Fenerbahçe, Atatürk’ü Saygı Zinciriyle Andı
10.11.2020
360
A+
A-

Cumhuriyetimizin kurucusu ve ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün 82. ölüm yıl dönümü kapsamında Fenerbahçe‘de başkan Ali Koç ve yönetim kurulunun öncülük ettiği bir anma töreni düzenlendi.

Ülker Stadı’nda gerçekleştirilen anma töreninde, saygı duruşu ve İstiklal Marşı öncesinde saygı zinciri yapıldı. Başkan Ali Koç, yönetim kurulu, kulüp çalışanları ve Fenerbahçe’nin her branşından katılım sağlayan sporcuların bulunduğu anma töreni; sahanın üzerinde tertip edildi. Yeşil sahanın tam ortasına ise Fenerbahçe Müzesi’nde bulunan Atatürk’ün bal mumundan yapılan heykeli getirildi.

Başkan Ali Koç ve yönetim saha ortasındaki Atatürk heykeli çevresinde konumlanırken; sporcular ve Fenerbahçeli dernek yöneticileri de sahanın kenarından törene katılım gösterdi. Ulu önder Atatürk’e ve silah arkadaşlarının anısına durulan bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Fenerbahçe Spor Kulübü başkanı Ali Koç, günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı.

Fenerbahçe, Atatürk'ü Saygı Zinciriyle Andı 1

Ali Koç, Atatürk’ün ülke için vazgeçilmezliğini dile getirdiği konuşmada şu sözleri kullandı: “Sevgili Fenerbahçe’nin emektarları, Ulu Önder Atatürk’ün ebediyetine kavuşmasının 82. yılında, yani bir 10 Kasım’da daha hep beraber Atamızı hasretle, özlemle sevgiyle ve büyük bir bağlılıkla anıyoruz. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak her 10 Kasım, Atamızı andığımız gibi bizim için her gün 10 Kasım’dır. Atamızı anmak kadar Atamızın değerlerini, ilkelerini, vizyonunu, bizler için yaptığını, bizlere bıraktığını anlamak ve bu cumhuriyete sahip çıkmak, cumhuriyetin değerlerini yaşatmak, her zaman bizim ana vazifemiz, ana sorumluluğumuz olmuştur. Fenerbahçe Spor Kulübü hayatta olduğu müddetçe bu da ilelebet devam edecek. Aynen bizden öncekilerde olduğu gibi bizden sonraki jenerasyonlarda da aynı şekilde devam edecektir.”

Haber: Mehmet Türk / Spor Haber Ajansı (Fenerbahçe)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.