Federasyonun Kararına Tepki İçin İlk İstifa Geldi

Federasyonun Kararına Tepki İçin İlk İstifa Geldi
15.05.2020
443
A+
A-

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından süper ligin 12 Haziran tarihinde alt liglerinde belirlenen tarihlerde başlatılacağını açıklamasının ardından tepkiler artıyor. Karara tepki gösteren Adanaspor yardımcı antrenörü Sefer Hakan Olgun görevinden istifa ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

Sefer Hakan Olgun İstemeyerek Görevinden Ayrıldı

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından liglere geri dönüş kararı nedeni ile tepkisini ortaya koyma adına istifa ettiğini açıklayan Sefer Hakan Olgun istemeyerek görevinden ayrıldığını dile getirdi. 1. lig ve süper ligde görev alan Adanaspor yardımcı antrenörü Sefer Hakan Olgun Eskişehirspor’da futbolculuk ve kaleci antrenörlüğü yapmış ve şampiyonluk kazanmıştı.

Parayı Değil Futbol Emekçilerini Düşünün

Türkiye Futbol Federasyonu kararı ile Eskişehir’den Adana’ya geldim şimdi geri dönmek için odamda eşyalarımı topluyorum diyen Adanaspor yardımcı antrenörü Sefer Hakan Olgun açıklamasında şu ifadeleri kullandı. Sizlerin hiçbirinizin umurunda olmadığını biliyorum, maddiyatı geçtim maneviyattan da hiçbir zaman anlamadınız, anlamış olsaydınız parayı değil futbol emekçilerini düşünürdünüz.

İşiniz Gücünüz Para Ne Spor Ne De İnsan Sağlığı

Türkiye Cumhuriyetine 20 yıl hizmet etmiş profesyonel anlamda görevler almış eski bir futbolcu ve antrenör olarak sizlerden utanıyorum. Sizlerin gözünde biz antrenörlerin, futbol emekçilerinin zerre kadar değeri olmadığını şu son iki ayda çok iyi anladım. İşiniz gücünüz para ne spor ne de insan sağlığı bunu aldığınız kararlar ile tüm ulusa beyan ettiniz. Federasyon olarak siz cesaret edemediniz ama ben gerek kendi sağlığım gerekse Adanasporluların sağlığını korumak, evine ekmek götürmek zorunda ki emekçinin hakkını savunmak adına istemeyerek görevimden istifa ediyorum.

Evde Kal Çağrısına Kulak Veriyorum

Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın evde kal çağrısına kulak verip, evimde kalmak için Eskişehir’e dönüyorum. Adana’da çalışmalarımda bana destek olan Başkanımız Bayram Akgül’e, hocamız Coşkun Demirbakan’a, tüm futbolculara, emektarlara herkese çok teşekkür ediyorum. Ayrıca test sonuçları pozitif çıkan tüm kulüplerde ki futbolcu, yönetici ve personellere de geçmiş olsun dileğini ileterek bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını umut ettiğimi bildirmek istiyorum.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.