Fatih Terim Kulüpten Alacağını Öteledi

Fatih Terim Kulüpten Alacağını Öteledi
14.05.2020
507
A+
A-

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim örnek bir davranışta bulundu ve kulüpten alacağını öteleme kararı aldı. Başarılı teknik adam Fatih Terim bir kez daha yaptığı hareket ile spor camiasına ve futbolculara örnek oldu, çalıştırıcı Galatasaray kulübünden alacağı 600 bin Euro’yu öteledi.

Korona Virüs Futbolu Da Vurdu

Futbolculara ödeme yapılmadığı dönemde ben de para alamam diyen Fatih Terim sarı kırmızılı yönetime gönderdiği mesajda onlara ne zaman ödeme yapılırsa bana da o zaman ödeme yaparsınız dedi. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de korona virüs salgını nedeni ile birçok alanda ekonomik sıkıntılar yaşanmaya başladı, spor dünyası da bu durumdan payını aldı.

Kulüplerde Ciddi Mali Krizler Başladı

Karşılaşmaların durdurulması ve liglere ara verilmesi kulüplerin gelirlerinin de askıya alınmasına neden olunca tüm kulüplerde ciddi mali krizler başladı. Birçok futbol kulübü futbolcularından indirim talep etti, maaşlarını ödeyemez hale geldi. Galatasaray’da da durum benzer, kulüp içinde bulunduğu durumu en az hasarla atlatmak için mücadele ediyor. Kulübün bu mücadelesine bir destekte teknik direktör Fatih Terim’den geldi.

Futbolcular Para Almazken Ben De Alamam

Futbolcuların maaşlarını ödeyemeyen Galatasaray yönetimine mesaj gönderen tecrübeli çalıştırıcı kendi alacağını da futbolcular ile aynı zamanda ödenmesini istedi. yardımcı antrenör ve tüm personele nisan ve mayıs ayı maaşlarını ödeyen Galatasaray yönetiminde ilettiği mesajda Fatih Terim futbolculara ne zaman ödeme yapılacaksa kendisine de o zaman ödeme yapılmasını iletti ve onlar para almazken ben de alamam dedi. Terim iki aylık alacağı olan 600 bin Euro’yu öteledi, çalıştırıcı aynı zamanda takım bütçesi konusunda yönetim ile birlikte hareket edecek ve yerli oyunculardan oluşan bir takım kurarak yönetimi rahatlatacağı söyleniyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.