Euroleague’te Tarihler Netleşti » Spor Haber Ajansı

Euroleague’te Tarihler Netleşti

Euroleague’te Tarihler Netleşti
24.04.2020
872
A+
A-

Korona virüs nedeni ile ertelenen THY EuroLeague hakkında alınan kararlar açıklandı. Turnuvanın devam edip etmeyeceğinin kararını en geç 24 Mayıs’a kadar vereceğini duyuran EuroLeauge resmi web sitesinden bir açıklama yaptı, açıklamada sözleşmeler ve turnuva hakkında ki alınan kararlar belirtildi.

Hem Tarihler Hem De Formatlar Belirlendi

EuroLeague yönetim kurulu toplantısı gerçekleşti, korona virüs salgını sebebi ile belirsiz bir tarihe ertelenen THY EuroLeague ve 7DAYS EuroCup seçenekleri değerlendirildi. Her iki organizasyon içinde hem tarihler hem de formatları belirlendi ayrıca oyuncu sözleşmeleri ile ilgili alınan kararlarda duyuruldu.

Liglerin Oynanması Yönünde Fikir Birliğine Varıldı

Yönetim kurulu şartların iyileşmesi salgının normale dönmesi halinde liglerin oynanması yönünde fikir birliğine vardı, liglerin devam etmesi ya da etmemesi senaryolarına karşılık sözleşmeler konusunda da kararlar alındı. Basketbol sezonunun devam etmesi halinde 2019 – 2020 oyuncu sözleşmeleri 31 Temmuz 2020 tarihine kadar uzatıldı, oyuncu maaşlarının yüzde seksen beşlik kısmı kulüpler tarafından 15 Ağustos 2020 tarihinde ödenecek.

Oyuncu Maaşları 15 Ağustos Tarihinde Ödenecek

2019 – 2020 EuroLeague sezonunun tamamlanmaması halinde bu yıl ki sezon için oyuncu sözleşmelerinin bittiği kabul edilecek, çok sezonlu sözleşmelerde kulüp ve oyuncu yükümlülükleri 1 Temmuz 2020’den itibaren devam edecek. Oyuncuların maaşlarının yüzde sekseni 15 Ağustos 2020 tarihinde kulüpler tarafından ödenecek halen beklemede bulunan oyuncu maaşları ise bir süre daha askıya alındı.

Netleşen Tarihler Şöyle

Sezonun devam etmesi halinde tarihlerde şu şekilde netleşti;

  • Karantina süreci = 29 Mayıs – 11 Haziran (gerekli görülürse)
  • Hazırlık Kampı tarihi = 12 Haziran – 2 Temmuz
  • EuroCup karşılaşmaları tek bir yerde olmak şartı ile = 4 – 17 Temmuz
  • EuroLeague karşılaşmaları tek bir merkezde yapılmak şartı ile = 4 – 26 Temmuz

Sezon Seyircisiz Oynanacak

Öte yandan liglerin devam edip etmeyeceği konusunda alınan kesin karar en geç 24 Mayıs 2020 tarihine kadar açıklanacak, sezonun devam etmesi halinde her iki organizasyonda 8’li final olarak oynanacak ve karşılaşmalarda seyirci olmayacak. 8’li final formatı ve seyircisiz oynanma kararı kesinlik kazandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.