Euroleague Basketball Sezonu İptal Edilebilir » Spor Haber Ajansı

Euroleague Basketball Sezonu İptal Edilebilir

17.04.2020
1.294
A+
A-

EuroLeague Basketball Başkanı ve CEO’su Jordi Bertomeu gerekirse sezonu iptal edebileceklerini söyledi. Korona virüs salgını nedeni ile ertelenen EuroLeague ve EuroCup organizasyonları hakkında konuşan EuroLeague Basketball Başkanı Jordi Bertomeu düzenlediği online basın toplantısında risk taşıyan bir karar almayacaklarını sezonun iptal edilme zorunluluğunun oluşması halinde sezonu iptal edebileceklerini söyledi ve kendilerinin riski görmeleri halinde kulüplere herhangi bir teklifte bulunmayacaklarını da dile getirdi.

Final Four’un Mayıs Ayında Yapılması Çok Zor

Sezon öncesi planlandığı üzere Mayıs ayında yapılacak Final Four’un mayıs ayında gerçekleşmesinin mümkün olmadığını anlatan EuroLeague Basketball Başkanı ve CEO’su Jordi Bertomeu Final Four sezon öncesinde Mayıs ayında yapılması planlandı ancak şu anda karşılaştığımız ve içinde bulunduğumuz durumun bunun olamayacağını gösteriyor yani Final Four’un Mayıs ayında yapılması çok zor bir ihtimal dedi. 

Herkesin Sağlığını Düşünmek Zorundayız

EuroLeague ve EuroCup organizasyonlarını mevcut formatı ile devam ettirmek istediklerini dile getiren EuroLeague Basketball Başkanı ve CEO’su Jordi Bertomeu maçlara da devam etme isteklerini ifade etti. Farklı seçeneklerinde değerlendirildiği EuroLeague ve EuroCup organizasyonları için EuroLeague Basketball Başkanı ve CEO’su Jordi Bertomeu şunları söyledi. Biz maçlara devam etmek istiyoruz evet belki taraftarımız karşılaşmalara gelemeyecek ancak bizler herkesin ve oyuncularımızın sağlığını düşünmek zorundayız. Herkesin sağlığını garanti altına alamadığımız sürece karşılaşmaların yapılması mümkün değil.

Sezon Tek Bir Bölgede Tamamlanabilir

Her ne kadar şu an ki format ve kurallar doğrultusunda organizasyonların sürmesini istesek de gerekirse farklı seçenekleri de uygulayabiliriz bunun için tüm seçenekleri masaya yatırdık ve değerlendiriyoruz. Bu seçenekler arasında sezonu tek bir bölgede tamamlamak da var, EuroLeague’i Play Off yerine Final Eight ile tamamlamakta var. Durumu ve şartları tamamı ile belirleyecek olan korona virüs salgını ve bu salgından kaynaklanan yayılma hızıdır. EuroLeague Basketball Başkanı ve CEO’su Jordi Bertomeu şartlara göre karşılaşmaların başlama ya da sezonun iptal edilmesi kararlarının kendileri tarafından kamuoyu ile paylaşılacağını ve kulüpler ile bu konuda hiçbir görüşme yapmadan karar alabileceklerinin altını çizdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.