EURO 2020'nin Son Katılımcıları Belli Oldu » Spor Haber Ajansı

EURO 2020’nin Son Katılımcıları Belli Oldu

EURO 2020’nin Son Katılımcıları Belli Oldu
13.11.2020
371
A+
A-

2020 başlarında oynanması beklenen, EURO 2020‘ye gidecek son üç takımın play-off maçları; turnuvanın pandemi nedeniyle 2021’e ertelenmesi sebebiyle bu yılın Kasım ayına bırakılmıştı. Geçtiğimiz aydaki milli arada ve bu dönemde oynanan maçlar sonucunda turnuva biletini kazanan takımlar belli oldu.

EURO 2016’da çeyrek final gören İzlanda’yı 2-1’le geçen Macaristan, uzatmalarda Kuzey İrlanda’yı mağlup eden Slovakya, maçın son saniyelerinde maçı uzatmaya taşıyan ve bu sayede penaltılarda Sırbistan’ı mağlup eden İskoçya grup aşamasına katılmaya hak kazanan ülkeler oldular.

İskoçya; D Grubu’nda ezeli rakibi İngiltere, Hırvatistan ve Çekya ile eşleşti. Slovakya; Polonya, İspanya ve İsveç’in bulunduğu E Grubu’nda yerini aldı. Macaristan ise Fransa, Almanya ve Portekiz’in bulunduğu F Grubu’na düştü.

EURO 2020'nin Son Katılımcıları Belli Oldu 1

Robertson’ın Turnuva Sevinci

Liverpool’da forma giyen ve faal sol bekler içinde en iyisi olarak görülen Andrew Robertson, 22 yıl sonra uluslararası bir turnuvaya katılım elde eden İskoçya’nın kaptanlığını üstleniyor.

Robertson, maç sonundaki açıklamalarında sevincini şu şekilde açıkladı: “Uzatmalar esnasında baldırımda bir çekme hissettim ama takımımı yalnız bırakmak istemedim. Şimdi bunu düşünmek istemiyorum ve ağlamak istiyorum. Dört gözle yaz ayındaki turnuvayı bekliyorum.”.

EURO 2020 ya da 2021 yılında yapılacak olması nedeniyle kullanılan tabirle EURO 2021; 11 Haziran ile 11 Temmuz tarihleri arasında Avrupa’nın 12 ev sahibi şehrinde düzenlenecek.

Haber: Tuğçe Uygur / Spor Haber Ajansı (Dış Haberler)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.