EURO 2020 Haftasonu Bankoları » Spor Haber Ajansı

EURO 2020 Haftasonu Bankoları

EURO 2020 Haftasonu Bankoları
25.06.2021
393
A+
A-

Galler – Danimarka (Cumartesi 19:00) MS2 – 1.62

Turnuvanın son 16 turuna sürpriz bir şekilde katılım gösteren Galler ve Danimarka karşı karşıya geliyor. Galler’in kontratak ağırlıklı oyunlu grupta başarılı olsa da; üst düzey takımlara karşı zorluk çekmeleri muhtemel. Danimarka’nın ilk maçta yaşadığı büyük acının ardından toparlanışı ve hücum oyunu da takdire şayan bir konumda. Savunma ve hücum kalitesi de göz önüne alındığında; Danimarka’nın bir adım önde olduğu gözlemlenebilir. Normal sürede çeyrek finalist olarak çıkacak takım Danimarka olur.

İtalya – Avusturya (Cumartesi 22:00) MS1 – 1.33

EURO 2020 grup maçlarında gösterdiği performansla adından söz ettiren İtalya; turnuvanın favorilerinden biri olarak görülüyor. Avusturya ise kadro kalitesi ve aldığı puanlara rağmen, performansıyla taraftarlarını tatmin edememekte. İtalya’daki performans yükselişi ve neredeyse sorunsuz görünen takım oyunu düşünüldüğünde; Avusturya’yı rahatça eleyebileceklerini görmek mümkün. Avusturya’nın karşı koyamayacağı, normal sürede İtalya galibiyetinin geleceği bir maç görmemiz son derece olası.

EURO 2020 Haftasonu Bankoları 1

Hollanda – Çekya (Pazar 19:00) MS1 – 1.49

Grup aşamalarında en büyük sürprizi yapan takımlardan biri olan Hollanda; bir başka sürpriz çıkışı gösteren Çekya’yla karşılaşıyor. Gruplardaki üç maçının tamamını kazanan Hollanda, düşüşte görüldüğü bir dönemde bunu başardı ve turnuva fikstüründe de üst turlar için oldukça avantajlı bir konumda. Çekya ise İskoçya ve Hırvatistan maçlarındaki performansıyla adından söz ettirmeyi başardı. Her iki takım da kıyaslandığında; kadro kalitesi ve oyun dinamikleri Hollanda’nın lehine görülüyor. İngiltere maçındaki sönük performans da, Çekler’in aleyhine işleyecek bir konumda. Bu nedenle net bir Hollanda galibiyeti görebiliriz.

Belçika – Portekiz (Pazar 22:00) 2.5 Alt – 1.55

Turnuvanın favorilerinden ikisi olan Belçika ve Portekiz; son 16 turunda karşı karşıya geliyor. Her iki takımın da kupa hedefi bulunması ve oyuncu kalitelerinin yüksekliği; maçın taraf bahsi seçme ihtimalini ortadan kaldırıyor. Belçika’nın hücum setleriyle fark yaratması, Portekiz’in ise Ronaldo ve Jota gibi bireysel yetenekleri kullanımı, bir üst tura çıkacak takımı her an değiştirebilecek güçte. Bu nedenle her iki takımdan da savunma güvenliğinin önde olduğu bir maç performansı görmemiz mümkün. Normal sürenin sonlarına doğru veya uzatmalarda bulunacak gollerle çözülmesi beklenen bu mücadele; en istenmeyen senaryo olan penaltılara da kalabilir. Gol açısından sıkıntılı geçmesi beklenen bu maç için alt tercihi yapmak mümkün.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.