Emre Belözoğlu’na Fenerbahçe’de İki Görev » Spor Haber Ajansı

Emre Belözoğlu’na Fenerbahçe’de İki Görev

Emre Belözoğlu’na Fenerbahçe’de İki Görev
12.04.2020
1.417
A+
A-

Fenerbahçe’de hep ve tek gündem teknik adamın kim olacağı, taraftarından kadrosuna kadar herkesin merak ve heyecan içinde takip ettiği gelişmelerin nasıl sonuçlanacağını şimdiden tahmin etmek güç, birçok ismi geçiyor ama hem kulüp hem de teklif götürülen isimlerden kimin evet diyeceği net değil.

Fenerbahçe’nin Belözoğlu İçin Planı

Bu isimlerden biri de Emre Belözoğlu, 39 yaşında ki Kaptan’ın bu sezon oyunculuğu bırakarak emekliye ayrılmak istediği kulislerde konuşuluyor bu söylentiler Fenerbahçe’de yeni teknik direktör Emre Belözoğlu’mu sorularının daha çok sorulmasına neden oluyor. Ama Fenerbahçe’nin Emre Belözoğlu için planı ortaya çıktı, Belözoğlu şu ana kadar Türkiye’de yapılmamış bir görevi üstlendiği belirtildi. Ersun yanal ile yollarını ayıran sarı lacivertliler yerli yabancı pek çok isim ile anıldı, teknik adam arayışlarını sürdüren kulüp Emre Belözoğlu için yeni bir plan hazırladı.

Hem İdari Menajerlik Hem De Sportif Direktörlüğü

Belözoğlu ve Fenerbahçe daha önce ülkemizde hiç olmayan bir görev için imza atmaya hazırlanıyor, Emre Belözoğlu gelecek sezonda hem idari menajerlik hem de sportif direktörlüğü aynı anda devam ettirecek. İki görevi bir arada yürütecek olan Kaptan’ın alacağı sorumluluk çok fazla olacak, efsane oldukları takımlarında sportif direktör olan Milan’da Paolo Maldini, Benfica’da Rui Costa, Ajax’ta Van der Sar ve Marc Overmars gibi Emre Belözoğlu’da Türkiye’de bu akımın öncüsü olacak. Kulübe de oturmak yerine protokol ya da kulübe arkasında ki tribünden maçları izleyecek olan Belözoğlu her sorumluluğu sırtlayacak.

Fenerbahçe’nin Umudu Kulübün Evladı Belözoğlu Oldu

Futbolun içinden gelmesi nedeni ile yaşanan her sorunu bilen ve tecrübesi ile dünyada vitrin olan Emre Belözoğlu futbolcular ve yönetim arasında köprü görevi üstlenecek. Hem transferde tek yetkili hem de futbolcular için bir abi olacak Emre Belözoğlu’na yönetimin bu teklif ile gittiği ve Kaptan’ın camiaya hizmet için her görevi almaya hazır olduğu cevabını verdiği bilgisi paylaşıldı. Aziz ıldırım başkanlığında Terraneo ve Ali Koç başkanlığında Damien Comolli ile sportif direktör konusunda sıkıntı yaşayan Fenerbahçe’nin umudu kulübün evladı olarak adlandırılan Emre Belözoğlu oldu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.