Emre Akbaba’ya Büyük İndirim

Emre Akbaba’ya Büyük İndirim

Galatasaray’ın deneyimli orta sahası Emre Akbaba’yla, sezonun bitmesiyle beraber kontrat görüşmelerine başlandı. Galatasaray yönetimi, 2021 Haziran’ında sözleşmesi bitecek olan Emre Akbaba’dan önemli miktarda bir indirim talep etti.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 5f211dd82269a22dacf9c27c-1024x576.jpg

Maaş TL İle Verilecek

2018 yılından beridir Galatasaray formasını terleten yıldız oyuncu; oynadığı dakikalarda fark yaratsa da, kulüpte bulunduğu sürenin büyük bir çoğunluğunda sakatlıklarla mücadele etmişti.

Emre Akbaba, yönetimden gelen bu teklifi kabul ettiği ve sözleşmesini uzatacağı öğrenildi. 27 yaşındaki oyuncu, önceki sözleşmesinde 5.3 euro kuruna sabitlenmiş olarak 1.7 milyon euro almaktaydı. Bu miktardan da indirim talep eden ve TL üzerinden kontrat öneren Galatasaray’ın yöneticileri, Emre Akbaba’nın talebi kabul etmesiyle birlikte önemli bir mali yükten daha kurtulmuş oldu.

10 Numara Emre Akbaba

Emre Akbaba, yaz transfer döneminde satılmasına kesin gözüyle bakılan mevkidaşı Younes Belhanda’nın giydiği 10 numaranın yeni sahibi olacak. Kontrat görüşmelerinde 10 numaralı formanın Galatasaray tarihindeki yeri ve sorumluluğunun da Emre Akbaba’yla paylaşıldığı ve görüşmelerin olumlu geçmesinde önemli bir etken olduğu öğrenildi.

Haber: Turan Yaman / Spor Haber Ajansı (Galatasaray)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.