Efsane Kalecilerden Taffarel Konuştu

Efsane Kalecilerden Taffarel Konuştu
27.04.2020
682
A+
A-

Galatasaray kulübünün efsane kalecilerinden Taffarel Teknik Direktör Fatih Terim’in halen kendisine kızgın olduğunu söyledi bir oyuncunun büyük olduğu için büyük takımda oynar sözünün doğru olmadığını Galatasaray’ın zaten büyük bir takım olduğu ifade etti.

Şampiyonluk İçin En Güçlü Aday Galatasaray

Brezilyalı efsane ailesine daha fazla zaman ayırmak için Galatasaray’dan ayrılmış ve ayrılığı başta Fatih Terim olmak üzere herkeste şok etkisi yaratmıştı. Galatasaray’ı takip etmeyi sürdüğünü anlatan kaleci Taffarel bu sezonda şampiyonluk için en güçlü adayın sarı kırmızılı kulüp olduğunu dile getirdi. Milliyet Gazetesine konuşan Taffarel şunları anlattı.

Bir Oyuncu Büyük Olduğu İçin Büyük Takımda Oynamaz

Bir oyuncu büyük olduğu için büyük takımda oynar düşüncesi yanlış zaten Galatasaray büyük bir takım önemli olan kulübün oyuncuya ne kattığıdır. Ben bunu hayatım boyunca yaşadım, adı büyük rakamları büyük takımlar değil camiası, duygusu taraftarı büyük takımlar bence daha önemli buralarda oynamak özel. Galatasaray bu ruhu veren bir takım çalıştığım takımlarda bunu yaşamak istedim, bu duyguyu Muslera’nın da yaşadığını düşünüyorum o takıma adapte olmuş durumda kendisini Galatasaray’da mutlu hissediyor.

Çok İyi Kaleciler Yetişmeye Başladı

Türk futbolunda çok iyi kaleciler yetişmeye başladı hepsini takip ediyorum özellikle Trabzonspor iyi kaleciler yetiştiren kulüp bu noktada Uğurcan’ı da beğenerek izliyorum. Brezilya’da kaleciler konusunda sıkıntı var gençlere yer yok 35 yaş ve üzerinde kaleciler tercih ediliyor ama Türkiye’de gençlere de fırsat sunuluyor. Galatasaray ayrılığı herkes için sürpriz oldu, başta Fatih Hoca için. Lig bittiğinde odasında kendisine anlattım, bu sezon kalamayacağımı söyledim şaşırdı, garipsedi önce belki de kızdı, bugün bile halen kızgın diye düşünüyorum.

İstanbul’u Ve Galatasaray’ı Çok Seviyorum

7 yıldır ailem ile ayrıyım her ne kadar yanıma gelseler de artık bir arada olmamız gerektiğini söylüyorlardı,  İstanbul’u ve Galatasaray’ı çok seviyorum ama aileme de vakit ayırmak zorunda idim bu nedenle ayrılık kararı aldım bunu da Fatih Hoca’ya anlattım.” Korona virüs salgını konusunda da konuşan Brezilyalı efsane kaleci Taffarel salgını tüm dünya birlikte yenecek, insanlık büyük bir gayret gösteriyor dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.